VC Racingu Olešná – mistrovství SPAC v časovce

05.06.2023

Dne 3.6.2023 se uskutečnila tradiční časovka v okolí přehrady Morávka v Beskydech, a to VC Racingu Olešná, která byla pro letošní rok vypsaná jako mistrovská časovka SPACu, tudíž se za ní přidělovaly bonusové body. Z tohoto důvodu na ní členové Cyklokramo Suchdol nad Odrou nemohli chybět a přihlásili se v kompletním složení 22 závodníků včetně KIDS. Pěkná to účast! Časovka se jela na 18 km trati, kdy první polovina od startu z parkoviště U tří partyzánů mírně stoupá až po otočku na Bebku a druhá naopak mírně klesá.

Jako první se na trasu vydali naši KIDS, kteří absolvovali kratší trasu, kdy měli otočku na pátém kilometru. V ml. žácích dojíždí na 2. místě Vojta Kubínek a na 3. místě Tom Melichar. Ve st. žácích zapisuje Max Kramoliš 3. místo a Niki Nábělek 4. místo.

Po žactvu se již na trať vydávají hlavní kategorie, kde získáváme opět několik pódiových umístění. A to: Jirka Sokolář kat. B 3. místo (nejlepší čas z oddílu), Standa Prokeš kat. D 2. místo, Olda Míček kat. E 2. místo a Pepa Mládenka ve stejné kategorii 3. místo, Fana Toman kat. F. 3. místo a Marcela Pargačová kat. ŽB 2. místo, nicméně závodníci kromě pódiových umístění zaznamenali spoustu dalších umístění v TOP 6.

Jelikož se tento závod jel jako mistrovský, tak proběhlo dvojí vyhlašování, kdy se napřed vyhlásily výsledky závodu a poté z redukovaného pořadí mistrovství SPAC v časovce. Tady došlo k pár změnám v pořadí, kdy Jirka Sokolář se posunul na 2. místo v kat. B, mysleli jsme, že je první, ale jeden závodník si zakoupil licenci těsně před závodem a shodou okolností vyhrál. Petr Zatloukal se posunul na třetí místo v kat. C a stejně tak Maty Mičulek se posunul na třetí místo v kat. M.

Tímto závodem se zároveň uzavřela celoroční časovkářská soutěž a zde náš oddíl zaznamenal také spoustu pódiových umístění, časovkáře vyhrál Jirka Sokolář kat. B a Petr Zatloukal kat. C, na 2. místě skončili Standa Prokeš kat. D, Pepa Mládenka kat. E a Marcela Pargačová kat. ŽB, na 3. místě se umístili Pepa Martinák kat. C, Olda Míček kat. E a Mira Adamčík kat F.

Během vyhlašování se nám podařilo udělat teamovou fotku. Díky Jirkovi Blaťákovi za focení a pomoc s organizací, protože dostat tolik lidí na jednu hromadu není jen tak.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem k jejich skvělým umístěním a za vzornou reprezentaci našeho oddílu. Co se týče bodování do soutěže teamů, tak "áčko" získalo 195 b a stále drží 1. místo a "béčko" zaznamenalo 177 b a posunulo se na 4. místo. Příští týden nás čeká takřka domácí závod, a to Grand Prix Forman, který je také vypsán jako mistrovský závod SPAC, pro změnu na silnici, takže se opět budou rozdávat bonusové body.