První dva závodní víkendy našich mladých cyklistů Cyklokramo Junior v Hlohovci a Trnavě

12.04.2024

V sobotu 23.03.2024 se Tomáš Melichar ve starších žácích zúčastnil "otvíráku" sezóny - Trofeo Cinelli 2024 – Synett v Hlohovci na Jižní Moravě. Na okruhu o délce 8km, který starší žáci jeli 5x, se mu nevedlo špatně. Dokončil na 32.místě z 54.závodnáků na startu.

O dva týdny později – o víkendu 06.-07.04.2024 - se naši mladí cyklisté (všichni ve svých kategoriích jako prvoročáci…) už ve větším počtu účastnili prvních závodů pod Slovenským svazem cyklistiky, a to sobotního kriťáku v Trnavě a nedělního Slovenského Poháru v Jaslovských Bohunicích.

Ve starších žácích na sobotním kriťáku v centru Trnavy skončil Tomáš Melichar 34., když v těsném souboji našich zástupců porazil Vojtu Kubínka, který tak skončil 35. z celkového počtu 64.starujcíích. Max Kramoliš v kadetech pak byl v cíli klasifikován na 74.místě z 85.

V neděli se celé startovní pole přesunulo do nedalekých Jaslovských Bohunic, kde se na 27-mi km okruhu ojely závody všech kategorií. Starší žáci jeli okruh 2x, kadeti pak 3x.

Ve starších žácích si tentokrát Tomáš Melichar dojel se ztrátou 4:44 na vítěze pro 39.místo, Vojta Kubínek se ztrátou 7:22 na 48.místě ze 66.závodníků.

Max Kramoliš dojel na velmi solidním 65.místě z 89.startujícíh se ztrátou 9:28 na vítěze. O náročnosti a rychlosti závodu vypovídá i fakt, že Max na 81km dosáhl průměru 38,23 km/hod…

Další závod čeká naše mladé cyklisty už v sobotu 13.04., kdy se vydají na Český Pohár do Náměšti nad Oslavou, tak jim držme palce !!!