Pátý a šestý závod Techniserv Cup - časovka Lázně Bělohrad a hromadný závod Nová Paka

08.08.2022

O víkendu 06.a 07.08.2022 se jako jediný náš zástupce zúčastnil Tomáš Melichar (v kat.mladších žáků) 5.a 6.dílu Českého Poháru Techniserv Cup.

V sobotu 06.08. se na mokré silnici v Lázních Bělohrad (naštěstí už nepršelo) jela časovka - v případě mladších žáků na 10,2km. Mírně zvlněné trasy po dobrém asfaltu se v mladších žácích zúčastnilo 20.cyklistů a Tomáš skončil na 17.místě (necelé 2.sec.od 16.místa). Bohužel časomíra nefungovala jak měla, proto se na zveřejnění výsledků cekalo vícenež den a půl (naštěstí to rozhodčí nakonec nějak dali dohromady...), což v době čipů a online zveřejňování výsledků nedělá spol. Race results moc dobrou reklamu.

V neděli 7.8. se na velmi těžkém kopcovitém okruhu kolem Nové Paky jel už hromadný závod. Start byl hned do kopce, a mladší žáci jeli okruh dlouhý 9km 2x. Opět dvacet mladších žáků na startu, tentokrát už krásné - téměř ideální počasí. Tom se pravidelně střídal s dalšími dvěma závodníky, se kterými v podstatě absolvoval celý závod. V závěrečném spurtu skončil uprostřed této trojice a domů si tak dovezl 30.bodů do hodnocení celkového pořadí Českého poháru za 18.místo.

Celkově už jsou z této sezóny odjety z Českého Poháru Techniserv Cup 2.časovky, 4.hromadné závody a 2.závody MČR (časovka a hrom.závod). Do konce roku ještě zbývá odjet jedna časovka a tři hromadné závody, které se všechny pojedou v září. 

Radek Melichar