O nás

Cyklistický klub Suchdol nad Odrou z.s., je spolek sdružující lidi různých věkových kategorií se stejným zájmem, kterým je silniční cyklistika. Spolek byl zapsán u krajského soudu v roce 2018 (hlavně z důvodů pořádání MR ČR SAC v témže roce). V podstatě se jednalo pouze o administrativní úkon, protože spolek vznikl na základech oddílu Cyklokramo Suchdol nad Odrou, pod tímto názvem stále vystupujeme ve všech závodech, kterých se účastníme. Nicméně historie silniční cyklistiky v Suchdole n. O. sahá dlouho do minulosti, kdy byl 8.12.1963 založen oddíl silniční cyklistiky TJ Lokomotiva Suchdol nad Odrou, u jehož zrodu stál Radek Kramoliš, který je stále aktivně činný v našem oddíle. O historii cyklistiky v Suchdole n. O. se více dočtete v sekci "Historie". 

Cyklokramo Suchdol nad Odrou se účastní především závodů v rámci Slezského poháru amatérských cyklistů (SPAC) a závodů v rámci Českého svazu Cyklistiky (ČSC). Nicméně naši členové se účastní i jiných závodů, a to nejen v cyklistice. 

Jsme registrováni:
Slezský pohár amatérských cyklistů (SPAC)
Český svaz cyklistiky (ČSC)
Česká unie sportu (ČUS)

V rámci SPAC závodí následující týmy:
Cyklokramo Suchdol nad Odrou "A"
Cyklokramo Suchdol nad Odrou "B"
Cyklokramo KIDS Suchdol nad Odrou

V rámci ČSC je registrován tým:
Cyklokramo Suchdol nad Odrou

Náš oddíl zároveň pořádá cyklistický závod Memoriál Aloise Dohnala (více info ZDE), který se pořádá na počest odchovance Suchdolské cyklistiky a výborného závodníka, reprezentanta a vítěze Českého poháru v silniční cyklistice Aloise Dohnala ml. Tento závod také navazuje na historii závodů v Suchdole n. O., kdy se od roku 1969 pořádal "Závod přes Odru" a později časovka "Do vrchu Pohoř", jehož ředitelem byl Alois Dohnal st. (více opět v sekci "Historie").

Oddíl zároveň pořádá pravidelné tréninky, které jsou otevřeny pro všechny zájemce.

Vedení spolku:

Ing. Radek Melichar (předseda výkonného výboru)
Ing. Tomáš Dohnal (člen výkonného výboru)
Ing. Miroslav Adamčik (člen výkonného výboru)
Radek Kramoliš (čestný předseda)