Pátý díl Brilon cupu – Českého poháru žen a mládeže v Hrabyni u Ostravy

05.09.2023

V neděli 03.09.2023 se konal v Hrabyni u Ostravy pátý (předposlední) díl Českého poháru žen a mládeže – Brilon cup.

Trasa byla trošku jiná, než na Mokrolazecké 60, která se jela v sobotu. Startovalo se nahoře v Hrabyni u památníku. Následoval tříkilometrový sjezd do Háje ve Slezsku a poté dlouhá rovina do Mokrých Lazců, odkud na závodníky čekal rozhodující kopec – Hrabyňák po staré cestě. Okruh měřil cca 12km (byl zkrácen z původních 13,3) a mladší žáci jej jeli 2x, starší pak 3x.

Počasí panovalo ideální – teplota kolem 20 st., sucho, vítr do Hrabyňáku v zádech…

Jako první se na okruh vydali starší žáci – v 9:00, o 3.minuty později straší žákyně spolu s mladšími žákyněmi, a nakonec v první vlně startovali mladší žáci v 9:06.

Z našich zástupců se Max Kramoliš jen těsně nevešel do první bodované padesátky a skončil 51. ze 61.závodníků v cíli… Velká škoda, protože každý bodík v Českém poháru se počítá…

V ml.žácích pak Tomáš Melichar zajel solidní závod a skončil i v mezinárodní konkurenci (4.Slováci) 16.z 26., čímž si prozatím upevnil celkové umístěni v TOP 10, když v přímém souboji porazil všechny nejbližší soupeře v boji o desáté místo v celkovém pořadí Českého poháru.

Příští víkend pak na mladé cyklisty čeká poslední díl Brilon cupu, a to v neděli ve Vysokém Mýtě. Je velká škoda, že ve stejný den se pojede Junior SPAC v Orlové (který se měl jet původně v sobotu 9.9, ale byl přeložen o den později), a proto si každý bude muset vybrat, kterému seriálu dá přednost…

Radek Melichar