Časovky v Žabni a Bohumíně přinesly Cyklokramo 12 pódiových umístění

22.05.2023

Uplynulý víkend se nesl ve znamení časovek. Jak se stalo poslední léta tradicí, tak se během víkendu odjely dvě časovky, první v Žabni a druhá v Bohumíně a víkend to byl pro Cyklokramo zdařilý, kdy jsme včetně žáků obsadili 12 pódiových umístění a dosáhli dalších hodnotných výsledků. Co se týče průběžného pořadí teamů, tak jsme se po víkendu osamostatnili na prvním místě. Za námi je o pár bodů spřátelený a rodinně provázaný team z Nového Jičína Forman profiq Cinelli. Třetí místo drží Zlínské Force KCK.

Velká cena Žabně 20.5.2023

V sobotu jsme vyrazili do Žabně na tamní časovku. Přivítalo nás chladné a místy mlhavé počasí. Časovka se jela na mírně zvlněné trati dlouhé 11,6 km se startem v Žabni a cílem před bývalým dolem Staříč. Oproti prvnímu závodu v Krnově, dorazilo Cyklokramo na tento závod ve větším počtu a to 15ti závodníků včetně KIDS. Výsledky se nedaly tentokrát sledovat průběžně, takže jsme po odjetí časovky museli počkat v areálu SDH Žabeň až dojede poslední závodník. Což asi nikomu moc nevadilo, protože bylo nachystané občerstvení, postupně se začalo oteplovat, a navíc byla příležitost po zimě si popovídat s ostatními závodníky. Po zveřejnění výsledků zavládla v teamu radost, protože jsme vyjeli 7 pódiových umístění. Pepa Mládenka potvrdil, že na začátku sezóny má formu a zvítězil v kat. E, kde hned za ním na 2. místě skončil Olda Míček. Standa Prokeš měl také ze svého umístění zjevnou radost, když skončil na 2. místě v kat. D. Na 3. místě dojel v kat. F Mira Adamčik (asi s takto kvalitním výsledkem nepočítal, protože nečekal na vyhlášení a odjel domů, tudíž jsem za něj musel jít přebrat cenu). Marcela Pargačová dojela také na 3. místě v kat. ŽB. O zbývající dvě pódiová umístění se po skvělém výkonu postarali naši KIDS, když Tom Melichar dojel na 3. místě v ml. žácích a Max Kramoliš, také na 3. místě ve st. žácích. Ale ani ostatní nezajeli špatný závod. Peťa Zatkloukal skončil těsně na 4. místě v kat. C, kdy měl stejný čas jako třetí závodník, asi rozhodly setinky. Dále se na pátých místech umístili Fana Toman kat. F, Jirka Sokolář kat. B a Niki Nábělek st. žáci. Pro "áčko" to tedy do hodnocení teamů udělalo 165 b, "béčko" vyjelo 142 b.

Bohumínská časovka 21.5.2023

V neděli nás čekala tradiční časovka v Bohumíně, na závod jsem vyrazil opět s Radkem brzo ráno, protože na rozdíl od Žabně tady jeli žáci jako první. Bohumín nás přivítal diametrálně jiným počasím než v sobotu Žabeň. Bylo krásně slunečno a konečně teplo, až se mi zdálo po těch studených dnech, že až moc. Časovka v Bohumíně je víceméně rovinatá, ale dost často zde hraje roli vítr. I tentokrát foukalo, sice ne moc, ale měl jsem pocit, že v průběhu dne vítr zesiloval. Což mi připadalo i v průběhu závodu, že ve druhém okruhu foukalo trochu více. Časovka byla vypsaná pro Junior SPAC na 10,6 km ostatní tuto trasu jeli dvakrát, takže to dalo 21,5 km. Na start dorazila i velká skupina závodníků od našich severních sousedů až si jedna paní posteskla, že to vypadá skoro jak na mistrovství Polska. Za Cyklokramo tentokrát dorazilo 18 závodníků. Premiéru za Cyklokramo, ale i závodní, měla Andrea Kučerová v kat. ŽA a Vojta Kubínek v kat. ml. žáci, který do teď jezdil převážně MTB. Ono o průběhu závodu, co se týče časovek se asi nic moc zajímavého psát nedá, prostě každý jede, co to dá od startu do cíle. Takže opět pohled do výsledkových listin. Tentokrát náš oddíl dosáhl na pět pódiových umístění. A to: Marcela Pargačová 2. místo kat. ŽB, Peťa Zatloukal 3. místo kat. C (tady jenom taková poznámka, protože Petr skončil o den dříve jen velice těsně čtvrtý, tak jsem mu na start dovezl časovkářskou helmu a půjčil lepší kola, tak to snad pomohlo), Pepa Mládenka 3. místo kat. E. Další dvě pódiová umístění obsadili stejně jako v sobotu naši KIDS a umístění bylo shodné. Tom Melichar 3. místo ml. žáci, Max Kramoliš 3. místo st. žáci. Nicméně závodníci zajeli i spoustu umístění buďto těsně pod bednou nebo v její blízkosti. Na 4. místě skončili Olda Míček kat. E, Standa Prokeš dat. D a při premiéře za Cyklokramo Vojta Kubínek v kat. ml. žáci. Na pátých místech dojeli Pepa Martinák kat. C a Niki Nábělek kat. st. žáci. 6. místa brali Jirka Sokolář kat. B a Mira Adamčik kat. F. Co se týče bodů do hodnocení teamu, tak "áčko" vyjelo 170 b a "béčko" 126 b.

Takže z celkového pohledu byl časovkářský víkend pro Cyklokramo vydařený. Loni jsme tyto dva závody do celkového hodnocení škrtali, každopádně letos se nám zadařily podstatně lépe. Ještě jednou posílám gratulaci našim medailistům a zároveň poděkování pořadatelům za organizaci. Teď můžeme "kozy" odložit, případně sundat časovkářské nadstavce, protože příští neděli nás čeká klasický silniční závod v Krnově. A protože někteří z nás toho mají "málo", tak v sobotu jedou Peťa Zatloukal a Standa Prokeš obhajovat svá vítězství na silniční maraton Mamut tour, tímto přeji hodně štěstí.