Účast CK KIDS na Českém Poháru v Kyjově a na etapáku v Polsku

16.05.2023

O víkendu 12.-14.05.2023 se cesty našich závodníku CK KIDS rozdělily. Max Kramoliš ve starších žácích zamířil na etapový závod Szlakami Jury do Polska a Tomáš Melichar v mladších žácích si zazávodil na kriťáku a závodě Českého poháru v Kyjově.

Max Kramoliš se na polském etapáku Wyscig kolarski Szlakami Jury po pátečním prologu do kopce na 3,2km zařadil na pěkné 38.místo z 85.závodníků.

V sobotní etapě si toto umístění ještě vylepšil, když dokončil etapu na 22.místě, čímž se zařadil na průběžné 23.místo.

Etapový závod pak končil v neděli, kde Max potvrdil dobrou výkonnost a v etapě skončil 32., což mu vyneslo konečné 26.místo ve velké konkurenci závodníků z Polska, Česka, Litvy a Estonska. Závod dokončilo 74.cyklistů.

Tomáš Melichar v kategorii mladší žáci zabojoval v sobotu na Kriterijní lize v Kyjově, kde v konkurenci 33.závodníků dosprintoval na 13.místě (z toho bylo ještě 5.Slováků…). Žádný bod v průběžných bodovačkách se mu sice nepodařilo získat, nicméně s umístěním v celé české špičce v dané kategorii panovala velká spokolenost.

V neděli pak naštěstí ještě za sucha proběhl třetí závod Českého poháru žen a mládeže- Kyjovské Slovácko. Na kopcovitém a klasikářském okruhu délky 14km, který ml.žáci absolvovali 2x, se Tom prosadil na 17.místo (před ním bylo ještě 6.Slováků) ze 40.startujících. Zapsal si tak 31.bodů a posunul se na průběžné skvělé 10.místo v Českém Poháru.

Radek Melichar