CK KIDS a závod Techniserv cupu Ostrava (Hrabyně)

05.09.2022

V neděli 4.9.2022 se konal předposlední závod Techniserv cupu (Českého poháru žen a mládeže), a to v Hrabyni u Opavy.

V rámci čtvrtečního tréninku se kluci z CK KIDS seznámili s tratí, která se jela na okruhu 13,3km dlouhém. Startovalo se u Hrabyňského památníku, odkud se sjíždělo asi 5km do Háje ve Slezsku. Následovala rovinatá část okruhu - asi cca 5km do Mokrých Lazců, odkud pak museli cyklisti vystoupat cca 3km na Hrabyňský kopec, který bolí a místy má až 12 %. Mladší žáci okruh měli absolvovat 2x, starší pak 3x.

V neděli před závodem začalo postupně hustě pršet, takže kluky čekal opět studený a deštivý závod, jako letos už poněkolikáté...

Tomáš Melichar podal standardní výkon a po dvou odjetých okruzích dokončil na 17.místě z 23.závodníků.

Maxovi Kramolišovi se letos konečně poprvé povedlo bodovat, a připsal si tak bod do pořadí ČP za 47.místo z 53.účastníků.

Posledního závodu Techniserv cupu - časovky v Pardubicích, se už Max ani Tom nezúčastní, protože se tento sobotní závod kryje s časovkou na Kasárna v rámci Junior SPACu, který má pro oba naše zástupce přednost.

Tímto závodem v Hrabyni se tedy Tomáš Melichar i Max Kramoliš rozloučili s Českým pohárem pro rok 2022, v němž především sbírali zkušenosti s takto velkými závody na celorepublikové úrovni, a kdy příští rok budou startovat ve stejných kategoriích jako letos a budou tedy mít větší šance se prosadit.

Radek Melichar