3. Techniserv Cup - Kyjovské Slovácko

16.05.2022

O víkendu 14.-15.05.2022 se dva naši mladí zástupci Cyklokrama KIDS zúčastnili kriťáku a závodu Českého poháru v Kyjovském Slovácku.

Sobotní kriťák se jel v centru Kyjova na 1,6 km dlouhém okruhu. Ve starších žácích, kteří jeli 12 okruhů (tzn. 19,2 km), byl bohužel Max Kramoliš stažen ze závodu předčasně, a proto v cíli nebyl klasifikován.

V neděli se na náročném kopcovitém okruhu kousek od Kyjova jel už 3. závod Českého poháru.

Okruh začínal klesáním, pak nebezpečnou ostrou vracečkou doprava se svodidly (tohoto místa jsem se opravdu bál - dal bych ruku do ohně za to, že to tam někdo ve sjezdu přepálí a svodidla přeletí...), postupně jezdci najeli do cca 2,5 km dlouhého kopce (přirovnal bych ho ke stoupání z Oder na Pohoř), následoval sjezd a asi jediná 2 km dlouhá rovinka a závěrečný výjezd do cíle (dle mě stoupání jako od VOP na Salaš).

Okruh to byl náročný - velmi kopcovitý, což našim oběma zástupcům (stylem možná spíše klasikářům) moc nesedělo. V každém okruhu se na 14,9km nastoupalo přes 260m. Mladší žáci (Tomáš Melichar) - jeli okruh jen jednou (což mi moc nedávalo smysl - poslal bych je na dva okruhy...). Zvláště když starší žáci (Max Kramoliš) daný okruh museli absolvovat 3x...

Počasí panovalo ideální - mezi 18-23 st.C a jasno, startovalo se ve vlnách od 9.00 do 9.08.

Oba naši kluci bojovali jako lvi, nechali na trati všechno, a vyjeli vzhledem k okolnostem celkem solidní umístění.

Max Kramoliš se ve starších žácích umístil z 98.závodníků na startu na 83.místě, a nechal za sebou závodníky z Jeseníku, Dukly Praha, Kyjova... Vzhledem k tomu, že Max jel první takto velký hromadný závod v životě (98 lidí - to už je pořádný balík!, navíc Max zahájil cyklosezónu v podstatě až v dubnu) výsledek není špatný a je příslibem do další části sezóny, jejímž vrcholem bude červencové mistrovství republiky v Jeseníkách.

Tomáš Melichar v mladších žácích dokončil z 38.závodníků na 29.místě, za což si připsal do Českého poháru dalších 19 bodů (předtím bodoval už na závodě v Pardubicích i na časovce v Jevíčku.)

Výkon Tomáše bych hodnotil podobně jako výkon Maxe - nechal na trati všechno a s výkony obou můžeme být spokojeni s konstatováním, že v dalším průběhu sezóny je předpoklad, že se budou dále zlepšovat.

Navíc oba naši zástupci startují v kategoriích, kdy s nimi závodí o rok starší kluci, což je v tomto věku opravdu citelně znát...

Kdo by se chtěl podívat na výsledky, najde je na webu https://sportsoft.cz .

Náročnost a nebezpečnost okruhu se mi pak potvrdila v tom nejsledovanějším závodě - Elite + U23, který nebyl dokončen kvůli nebezpečné nehodě a těžkému zranění jednoho z rakouských závodníků...

Závěrem bych chtěl oběma našim borcům poděkovat za reprezentaci oddílu mezi tím nejlepším, co v republice jezdí na silničním kole a zároveň je povzbudit do další těžké práce, bez které to v našem sportu nejde...

Radek Melichar