Cyklokramo - sezóna 2023 - preview

28.04.2023

Na úvod bych chtěl ještě jednou poděkovat všem za loňskou úspěšnou sezónu, která se nesmazatelně zapsala do historie našeho oddílu. Jednak závodníkům, ale také sponzorům, kteří nás podporovali.

Nicméně loňská sezóna je už historií a pomalu, ale jistě se rozjíždí ta nová. Kluci z žákovských kategorií už mají za sebou několik závodů, včetně pár závodů Českého poháru. Zároveň už zaznamenali první vítězství zásluhou Tomáše Melichara. Pro všechny ostatní začíná ostrá sezóna 6.5. úvodním závodem SPACu a to kritériem v Krnově.

Loňská sezóna byla pro Cyklokramo velmi úspěšná, kdy jsme vyhráli hodnocení teamů v rámci SPAC. Proto asi ani letos nemůže náš cíl být jiný než loňské vítězství obhájit. A jak se říká obhajoba je vždycky těžší než první vítězství. Zároveň víme, že i ostatní teamy posilují a brousí si zuby na "velký pohár". Přesto, že se říká, že vítězný team se nemění, udělali jsme v teamu pár změn a přivítali jsme několik posil a nových členů. Jak do teamu A, tak do teamu B. A zároveň jsme pokračovali v nastoleném trendu omlazování kádru. Těmito novými závodníky, jež tuto sezónu budou oblékat dres Cyklokramo Suchdol nad Odrou jsou: Petr Zatloukal, vicemistr ČR a zároveň vítěz bodovaní SPAC v kat. C. (přišel z teamu Havířova), Jirka Sokolář vítěz Moravského poháru ve spojené kategorii A,B (přišel z teamu Uničova), Vít Šrámek, 3. místo Beskyd tour kat. A (přišel z teamu Havířova) a dále jsou to závodníci, pro které bude letošní sezóna v silniční cyklistice premiérou, a to Andrea Kučerová kat. ŽA a Maty Mičulek kat. M. Tímto bych je všechny chtěl ještě jednou oficiálně přivítat v našem oddíle.

Složení teamů pro tuto sezónu je následující:

SPAC

Kapitán: Tomáš Dohnal

Cyklokramo Suchdol nad Odrou A
Petr Blaťák – kat. A
Jaroslav Glogar – kat. B
Jiří Sokolář – kat. B
Josef Martinák – kat. C
Petr Zatloukal – kat. C
Stanislav Prokeš – kat. D
Oldřich Miček – kat. E
Vladislav Toman – kat. F
Marcela Pargačová – kat. ŽB

Cyklokramo Suchdol nad Odrou B
Vít Šrámek – kat. A
Tomáš Dohnal – kat. C
Jiří Graf – kat. C
Josef Mládenka – kat. E
Miroslav Adamčik – kat. F
Pavel Dubný – kat. F
Jiří Pekarčík – kat. F
Matyáš Mičulek – kat. M
Andrea Kučerová – kat. ŽA

Cyklokramo KIDS Suchdol nad Odrou
Tomáš Melichar – ml. žáci
Tomáš Dohnal ml. – st. žáci
Nikolas Nábělek – st. žáci
Max Kramoliš – st. žáci

ČSC
Tomáš Dohnal – sportovní ředitel
Radek Melichar – sportovní ředitel
Tomáš Melichar – ml. žáci
Max Kramoliš – st. žáci
Petr Blaťák – Elite
Jaroslav Glogar – Elite
Jiří Sokolář – Elite
Petr Zatloukal – Masters
Zbyněk Kramoliš – řidič

Samozřejmě sezóna by se nemohla objet bez sponzorů, kterým bych chtěl touto cestou poděkovat za podporu a věrnost. I v tomto ohledu jsme naše portfolio rozšířili, když jsme v rámci sponzorství získali slevu na dresy od společnosti, kde dlouhodobě šijeme Sýkora sportswear s.r.o.

Sponzoři pro letošní sezónu jsou:
Prosolar s.r.o.
BCC s.r.o.
Emonix s.r.o.
Sýkora sportswear s.r.o.
Městys Suchdol nad Odrou
Cykloservis Radomír Kramoliš

Ještě jednou děkujeme!!!

Kromě závodních cílů, nás čeká v letošní sezóně ještě jeden zásadní organizační cíl, protože Memoriál Aloise Dohnala, byl pro tento rok vyhlášen jako Mistrovství ČR S.A.C., pro nějž jsme získali záštitu hejtmana MSK. Přípravy jsou v plném proudu, ale i tak nás čeká spoustu práce. Proto budeme rádi za každou pomoc.

Teamy jsou složené, nové dresy ušité, tradiční soustředění v Dudincích proběhlo, takže se sezóna může rozjet na plné obrátky.

Závěr bych chtěl všem našim závodníkům, ale i soupeřům popřát úspěšnou závodní sezónu. Aby proběhla, pokud možno bez nehod a ve zdraví, s co možná nejnižším počtem defektů, a abychom si všichni užili spoustu sportovních zážitků a soupeření v duchu fair play.

Tomáš Dohnal