Cyklokramo Suchdol nad Odrou vítězem SPACu 2022 !!!

25.09.2022

To, o čem spoustu členů Cyklokramo dlouhé roky potají snilo a v co jsme před sezónou opatrně doufali, se stalo skutečností - Cyklokramo Suchdol nad Odrou v sezóně 2022 poprvé vyhrává hodnocení teamů Slezského poháru amatérských cyklistů!!! Už několikrát jsme "klepali na dveře", kdy team několikrát skončil třetí a jednou druhý, nyní jsme "ty dveře konečně otevřeli"!

Pro tento úspěch bylo klíčových několik faktorů:

• Příchod posil - před sezónou se k teamu přidal Jarda Glogar, Standa Prokeš a Pepa Mládenka. V průběhu sezóny team ještě doplnil Pepa Martinák, který na soupisce nahradil Mirka Adamčika, který se celou sezónu trápil se zdravím a nemohl se zúčastňovat závodů. K posílám musím podoktnout, že kluci za Cyklokramo měli zájem jezdit a že to byli závodníci bez teamu, jak říká Pavel Krchňák, soliteři (jako v minulosti Peťa Blaťák a v podstatě i Olda Miček). Tedy kromě Jardy, který přišel z Havířova, ale ten s námi sem tam trénoval ještě před jeho štací v Havířově (už tehdy jsme ho oslovili).
  • Teamový duch - team celou sezónu držel při sobě, sdílel úspěchy navzájem, podporoval se, příkladem může být i to, jak Petr Blaťák s Jardou Glogarem na konci sezóny soupeřili o první místo v kategorii A, kdy při rozhovorech s nimi mi říkali, že to tak ani jeden nebere a přáli si to navzájem, nebo když k nám měl přijít Pepa Martinák, tak dlouholetá opora teamu Mira Adamčik mu v klidu přenechal své místo na soupisce atd.
  • Účast na MR S.A.C. - kdy se náš team v podstatě zúčastnil skoro v kompletním složení, tato účast je pro vítězství v celoročním hodnocení teamů v posledních letech docela zásadní. Navíc jsme zásluhou Marcely Pargačové, Standy Prokeše a Oldy Mička dovezli tři medaile
  • Účast na závodech - náš team v hojném počtu objížděl všechny závody, zaznamenali jsme 160 účastí na závodech v rámci SPACu, což je v průměru 8,4 našeho závodníka na závod. Na všech závodech byly naše dresy hojně vidět. Z pohledu pořadatele musím říct, že za každý takový team je pořadatel rád. Nejvíce to asi bylo vidět na Kasárnách, kde jsme dodali 22 % ze všech závodníků.
  • Šíře kádru - skoro všichni členové teamu jsou schopni jezdit výsledky na úrovni bedny, takže, když se někomu nezadaří, tak jej někdo jiný nahradí
  • Zdraví - tady musím zaklepat, protože po celou sezónu se nám vyhýbaly vážnější zdravotní problémy, i když spousta z nás na závody jezdila ne vždy úplně zdravotně v pořádku, tedy hlavně ke konci. Výjimkou byl Mira Adamčik, se kterým se táhly zdravotní problémy celou sezónu a někteří kluci z béčka
  • Cíl - před sezónou jsme si dali za cíl udržet třetí místo z předchozího roku, případně jej trochu vylepšit, s postupem času se rýsovala druhá možnost a celý team si za ní šel
  • Láska k cyklistice - a v neposlední řadě je to právě láska k tomuto sportu, protože je potřeba strávit na kole spoustu tréninkových hodin (i když se někdy nechce), závody jsou o víkendu (někdy i dva), takže vlastně po celou sezónu od jara do podzimu máme víkendy zabrané, přizpůsobují se tomu i rodinní příslušníci, tím pádem bez vášně pro tento sport by to nešlo

Sezóna to byla dlouhá a ne vždy to vypadalo úplně růžově, tedy hlavně na začátku, kdy první závody úplně nevyšly podle představ, nacházeli jsme se až na šestém místě. Důkazem toho je, že tři nejhorší závody, které se v rámci pravidel do teamové soutěže škrtají, v našem případě byly 2., 3., a 4. závod sezóny. Od Morávky už se team začal zvedat a pomalu se prokousávat pořadím vzhůru. Takový zlom přišel asi na MČR S.A.C., po kterém to už vypadalo daleko lépe, a hlavně se vyselektovalo už jen pár teamů, které mohly pomýšlet na vítězství. Po mistráku už jsme si šli rázně za prvním místem, dost nám nahrávalo to, že v poslední fázi sezóny bylo hodně vrchařských závodů. A team má přece skvělé vrchaře! Závěr už se dá hodnotit pouze jedničkou s hvězdičkou. Na Kasárnách jsme zaznamenali 180 b a již bylo jasné (i když jsem to nikde nevyhlašoval), že už nás nikdo nemůže přeskočit. A na Pustevnách jako správný vítěz jsme tomu dali finální razítko v podobě 180 b. Z pohledu kapitána musím říct, že to byla neskutečná sezóna, kdy team opravdu šlapal jako má. Každý z tohoto teamu k vítězství přispěl svým dílem někdo více někdo méně, to teď hodnotit nebudu, protože o tom team je. Kapitánem jsem byl zvolen pro sezónu 2020, po neúspěšné sezóně 2019, kdy jsme skončili až na 10. místě (po předchozích dvou 3. místech). Na poměry Cyklokramo jsem v této funkci stále (před tím se kapitán měnil každý rok) a tím pádem mě těší, že team zažívá celou dobu progres směrem vzhůru 2020-4. místo, 2021-3. místo, 2022-1. místo, 2023 - to teprve uvidíme, hlavně nesmíme usnout na vavřínech.

Co se tedy týče konečného hodnocení teamů SPAC, tak to dopadlo následovně:

1. místo - Cyklokramo Suchdol nad Odrou 2885 b (bez škrtání 3313 b)
2. místo - CK Hobby Bohumín 2828 b (bez škrtání 3190 b)
3. místo - KCK Zlín 2673 b (bez škrtání 2952 b)

Letos se tedy do finální podoby soutěže, na rozdíl od loňského roku, neprojevilo škrtání tří nejhorších závodů.

Aby team tu soutěž vyhrál, tak v něm musí být spoustu individualit, které jsou úspěšné ve svých kategoriích. A u nás tomu tak samozřejmě je. S koncem soutěže teamů přišel také konec soutěže jednotlivců a zde se také Cyklokramo rozhodně neztratilo.

Jaroslav Glogar         1. místo kat. A, 2. místo časovkářská sotěž
Petr Blaťák                2. místo kat. A, 1. místo vrchařská soutěž
Tomáš Dohnal           5. místo kat. C
Josef Martinák           7. místo kat. C, 1. místo vrchařská soutěž (závodil půl sezóny)
Stanislav Prokeš       1. místo kat. D, 3. místo vrchařská soutěž
Oldřich Míček            2. místo kat. E, 2. místo vrchařská soutěž, 2. místo časovkářská soutěž
Josef Mládenka         7. místo kat. E
Ladislav Toman        4. místo kat. F, 2. místo vrchařská soutěž
Marcela Pargačová  2. místo kat. ŽB, 1. místo vrchařská soutěž, 2. místo časovkářská soutěž

To jsou umístění "A" teamu. Z "B" teamu stojí za zmínku 4. místo Jiřího Grafa v kat. B. Zbytek béčka se bohužel potýkal ze zdravotními problémy, ale ostatní se taky snažili. Jirka Pekarčík také poctivě objížděl závody. A hlavně Pavel Dubný se po těžké nehodě, kdy ho na tréninku srazilo auto, vrátil překvapivě k závodění na Lysé hoře. Miru Adamčíka a Honzu Svobodu bohužel omezovaly zdravotní komplikace.

Co se týče individuálních umístění, tak závodníci Cyklokramo dosáhli na 50 pódiových umístění v rámci SPACu a tří medaile z MR S.A.C. Kromě toho ještě Standa Prokeš vyhrál maratónskou trasu na Mamut tour a byl třetí na VC Temelína. Olda Míček vyhrál závod na Dlouhé stráně a byl druhý v závodu na Šerák.

V rámci kalendáře SPACu bylo letos zahrnuto i 11 závodů Junior SPACu. Ve kterých se naši KIDS rozhodně také neztratili, dosáhli na 13 pódiových umístění. A celkové hodnocení dopadlo následovně:

Tomáš Melichar       2. místo ml. žáci
Tomáš Dohnal ml.   5. místo ml. žáci
Max Kramoliš           1. místo st. žáci
Nikolas Nábělek       3. místo st. žáci

Kluci také bodovali do krajského poháru MSSC, ale jeho výsledky v tuto chvíli dosud nejsou známé. Zároveň se Max Kramoliš a Tom Melichar účastnili Českého poháru, kde se prvním rokem seznamovali s republikovou konkurencí.

Když to shrnu celkově, tak Cyklokramo vyhrálo celkově teamové bodování SPAC, obsadili jsem v něm 7 kategorií z niž jsme vytěžili 5 pódiových umístění v celkovém hodnocení a v ostatních kategoriích naši závodníci skončili těsně pod stupni vítězů. V doplňkových soutěžích jsme brali 9 pódiových umístění. V Junior SPACu jsme obsadili dvě kategorie a byly s toho tři pódiové umístění. Celkově to v jednotlivých závodech dalo včetně dětí 67 pódiových umístění. Toto všechno by samozřejmě nešlo bez sponzorů! V této sezóně nás podporovali:

Prosolar s.r.o.
BCC s.r.o.
Emonix s.r.o.
Městys Suchdol nad Odrou
Cykloservis Radomír Kramoliš

Za což jim ještě jednou děkuji.

Co víc říci k této sezóně? Byla to neskutečná jízda za vítězstvím! Závěrem bych chtěl poděkovat závodníkům za nasazení a vzornou reprezentaci našeho oddílu a medailistům posílám velkou gratulaci. Už se těším na závěrečné vyhlášení, kde si to doufám všichni užijeme. A myslím, že i příští týden na tradiční závěrečné vyjížďce.