3.místo Tomáše Melichara na dobře obsazeném městském kritériu v Břeclavi

26.09.2023

V neděli 24.09.2023 se jel poslední silniční závod pod patronací ČSC, a to městské kritérium GP RACIO BŘECLAV 2023. Z našeho oddílu se závodu zúčastnil pouze Tomáš Melichar v ml.žácích.

Kritérium se jelo v centru Břeclavi na asi 1km dlouhém okruhu, který mladší žáci absolvovali celkem 12x. Každý třetí okruh se bodoval 5-3-2-1 body a závěrečný sprint dvojnásobkem.

Na start se v ml.žácích postavilo 20 cyklistů z Česka i Slovenska, mezi nimi i mnoho účastníků Českého a Slovenského poháru z oddílů jako Dukla Praha, Kovo Rexonix Praha, CK Epic Dohňany, CK Trnava, Favorit Brno, a dalších.

Hned po startu se Tomáš držel v popřední a na prvním sprintu po 3.kolech si zapsal 2.body za 3.místo. Druhý sprint byl v jeho podání bez bodu (6.místo). Ve třetím pak urval 1.bod za místo 4. O všem tak měl rozhodnout poslední sprint, který se bodoval dvojnásob. Tomovi se povedl skvěle a za 3.místo mu byly započteny 4.body.

Celkem tak získal 7.bodů a za suverénními N.Markuskem z Rexonix KOVO Praha (25.bodů – vyhrál všechny sprinty) a A.Čtrnáctým z Dukly Praha (15.bodů- ve všech sprintech druhý) obsadil senzační třetí místo !!!

Z vyhlášení si kromě spousty věcných cen odnesl i obálku s Prize money a skvělý pocit z parádně zakončené silniční sezóny.

Radek Melichar