Troj-časovka na Kasárne 2023 – premiérové vítězství Andrey Kučerové

01.08.2023

29.7.2023 se uskutečnil 9. ročník troj-časovky na Kasárne. Závod byl opět zapsán do kalendáře SPACu, takže na něm Cyklokramo Suchdol n. O. nemohlo chybět. Po loňském ročníku, kdy kvůli nepříznivé předpovědi počasí dorazilo poměrně málo závodníků, jsem organizátorům přál, aby se počet účastníku opět zvýšil. Pořadatelé to podpořili i změnou termínu, kdy závod přesunuli ze září na konec července. Což se mi moc nezamlouvalo, protože jsem musel z dovolené dorazit o dva dny dříve. Ale na počtu účastníku se to projevilo pozitivně, ale asi ne tak jak se očekávalo. Asi za to mohly dovolené a opět špatná předpověď počasí. Ale i tak dorazilo cca o 50 % více účastníků než loni. 

Příroda si pro nás nachystala spíše aprílové počasí, kdy chvíli pršelo a chvíli svítilo slunko. A pořadatelé z CK Turzovka si pro nás nachystali poctivé vrchařské menu. Kdy se na Kasárne opět jelo ze tří směru – Makov, Velké Karlovice, Štiavnik, což dalo dohromady 17,3 km s převýšením 1258 m. Jelikož se jednalo o vrchařský závod, tak ambice našeho team byly opět vysoké. Bohužel ráno před závodem mi přišla zpráva od Jirky Sokoláře, že se nemůže zúčastnit, protože dostal angínu. Což je škoda, Jirka měl určitě vysoké ambice a mohl premiérově provětrat mistrovský dres. Ale i přes to se Cyklokramo dostavilo na prezentaci v hojném počtu jedenácti závodníků v hlavních kategoriích a čtyřech v žákovských. 

Před startem první etapy mírně poprchávalo, takže na start se sjíždělo v pláštěnkách, nicméně před startem déšť ustal a mohlo se jít na věc. Startovalo se ve 20 s intervalech. Výsledky první etapy naznačily, jak by se závod mohl vyvíjet. V mnoha kategoriích jsme měli naše zástupce na prvním místě. Hlavně v kat C výsledky naznačovaly, že boj o vítězství bude krásným interním soubojem v rámci našeho teamu mezi Peťou a Pepou. Před druhou etapou již vysvitlo sluníčko, takže jsem sundal nepromokavé návleky a těšil se, že zbytek závodu proběhne již v hezkém počasí. Zpětně musím říct, že to byla chyba. Protože než jsem stihl odstartovat do druhé etapy, tak se zatáhlo a spustil se déšť, závodníci, kteří měli nižší startovní čísla prý objeli etapu bez deště, ale já jsem dorazil durch mokrý, naštěstí bylo poměrně teplo, tak to zas tak moc nevadilo. Výsledky druhé etapy většinou potvrdily ty z první etapy. Na prvním místě se držel Peťa, Olda a také Andrea, která bojovalo o své premiérové vítězství v silniční cyklistice! Počasí stále jak na houpačce, ale já jsem byl už mokrý, tak mi to bylo jedno. Před poslední etapou se na trasu svého závodu vydali naši KIDS, kteří jeli na trase druhé etapy, starší žáci ji jeli celou, mladší žáci měli start posunutý o jeden km nahoru. Kluky jsem si nemohl nechat ujít, tak jsem se šel postavit k cíli, abych pak stihl sjet na start naši třetí etapy. A kluci opět zajeli skvěle. V ml. žácích Vojta Kubínek vybojoval 2. místo a Tom Melichar 3. místo, ve starších žácích dojíždí Max Kramoliš na 3. místě. 

Po jejich dojezdu jsem spěchal rychle na start naši třetí a poslední etapy, která je dle mého ze všech nejtěžší, ale zase člověk ví, že už je poslední, takže se nemá na co šetřit. Pravda, už se mi moc nechtělo, přeci jenom jsem za posledních pár týdnů na kole, kvůli pořádání MR a dovolené, moc neseděl. Ale s vědomím, že je to poslední etapa, a že ve druhé jsem si vylepšil průměrný 20 min. wattový výkon, jsem se do ní pustil. Každopádně po jejím absolvování jsem byl rád, že ji mám za sebou, přeci jenom žádný vrchař nejsem. Po dojetí jsem zkontroloval výsledky, převlékl se do suchého a s ostatními jsme šli na jídlo, které opět bylo oproti jiným závodům nadstandartní (polívka a kuřecí stehno s rýží) a mohli jsme se těšit na vyhlašování, protože bylo už jasné, že našich dresů se na stupních vítězů objeví spousta. 

A jak to tedy dopadlo? Výsledky KIDS jsem zmínil již výše. V kat. ŽA předvádí Andrea Kučerová skvělý výkon a připisuje si premiérové vítězství v silniční cyklistice, což jsme ji jistě všichni přáli! V kat. C interní souboj protentokrát vyhrává Petr Zatloukal a dojíždí na 1. místě, Pepa Martinák končí o pár sekund za ním na 2. místě, odstup třetího v kategorii je již v minutách! Petr zároveň přebírá od Jirky Sokoláře, žezlo vrchařského přeborníka teamu, protože zajel nejlepší čas z teamu a to 50:37 min. Olda Míček suverénně vyhrává kategorii E. Petr Blaťák bere v kat. A 2. místo. Pořadatelé pro tento závod připravili trochu zpestření, kdy kat. F rozdělili ještě na závodníky do 72 let kat. F a nad 72 kat. G. Normálně by Mirek Adamčik skončil na 3. místě v kat F (takhle bodoval i do SPAC), ale na závodě bral v kat. F 2. místo a Jirka Pekarčík 3. místo a v kat. G Pavel Dubný obsadil 3. místo. (bohužel pořadatelé toto rozdělení kat. neavizovali nějak důrazně dopředu, tak Jirka s Pavlem už na vyhlašování nebyli). Navíc Standa Prokeš dojíždí v kat. D na 4. místě a potvrzuje mi, že po nedávných zdravotních komplikacích, kdy se nemohl zúčastnit mistráku, se již cítí lépe. Takže závod to byl pro Cyklokramo Suchdol nad Odrou opět úspěšný, kdy jsme zaznamenali 11 pódiových umístění. Co se týče bodování teamu do celoročního žebříčku SPAC, tak "áčko" bere plný počet 180 b a drží první místo, "béčko" zaznamenalo 157 b a přiblížilo se na odstup 5 b třetímu teamu Force KCK Zlín. Závěrem ještě jednou gratuluji našim medailistům. A posílám poděkování pořadatelům za krásně uspořádaný závod. Příští víkend nás čeká opět pořádná vrchařina, kdy se jede časovka na Lysou horu.

Tomáš Dohnal