Lichnov 24 - závod dětí

17.08.2022

13. - 14.8. 2022 se jel v Lichnově závod na 24 h. Jelikož jsem dopředu věděl, že se ho z našeho teamu zúčastní Jarda Glogar, který jel závod v rámci tříčlenných teamů, tak jsme se domluvili, že jej pojedeme v neděli v rámci tréninku podpořit. Ve středu před závodem dostávám od Jardy info, že po skončení hlavního závodu se pojede i závod dětí. Jelikož se v neděli nejel žádný závod SPAC ani ČP pro mládež, domluvili jsme se ve čtvrtek na tréninku, že se kluci tohoto závodu zúčastní. Předpověď počasí na začátku víkendu nevypadala nic moc, ale nakonec to v nedělí ráno bylo přijatelné, takže jsme vyrazili do Lichnova. Dospělí jeli na kole a děti dorazily autem, přeci jenom, aby si dali 30 km ještě před závodem je ještě pro ně dost. Do Lichnova jsme dorazili kolem 10 h, kdy vrcholil hlavní závod, hned po příjezdu se dozvídáme, že team, ve kterém jede Jarda, má takový náskok, že už nemůžou prohrát (což popisuje Jarda ve svém článku), takže super výkon, za což ještě jednou posílám gratulaci pro Jardu a jeho parťáky!

Start dětí je naplánován na 11 h. Takže ještě máme dost času do startu. Kluci absolvují kvalitní rozcvičení :-)

Pak se s nimi jedu ještě rozjet na trať a jde se na start. Závod je vypsán na jeden okruh, což je cca 9,5 km s převýšením přes 70 m. Start musím říct je dosti chaotický. Jednak startují všechny kategorie dohromady a jednak mi připadal úplně neorganizovaný. Na což doplácí Martin Melichar, který po pár metrech po startu padá. Nicméně Martin je bojovník a postupně na trati předjíždí jednoho soupeře za druhým, a nakonec svou kategorii kluci 0-6 let vyhrává. Za Martinem jede na kole Radek, já jedu pro jistotu jako doprovod za ostatními kluky, kteří jedou v kategorii 11-14 let. Jelikož jsem vyjel až za posledním závodníkem, tak musím spoustu dětí opatrně předjíždět. K čelu závodu přijíždím v prudké zatáčce směr Frenštát. Tam zjišťuji, že na čele je skupinka pěti závodníků, za náš oddíl jsou v ní Max Kramoliš a Tom Melichar. Bohužel Tom Dohnal ml. ze zatáčky vyjíždí osamocen asi 30 m za první skupinou, zkouší je dojet, ale vpředu se střídají, tak nemá šanci, tudíž pokračuje osamocen. Já ještě poodjedu k první skupince říct klukům, aby nastoupili ve stoupání za kruhovým objezdem ve Frenštátu a pak se vracím za Tomem. Když se vracím, tak jsem nemile překvapen, protože jeden dospělák dotahuje skupinku dalších pěti dětí v háku k Tomovi. Takže mu důrazně sděluji, že tohle se v závodech dětí opravdu nedělá!!! Nicméně už jsou pohromadě, takže Tom pokračuje dále v této skupince. Mezitím kluci na špici asi poslechli moji radu a ostatním odjíždí, takže jsou na vrcholu stoupání už jenom ve dvou, dle jejich slov jeli teamově a střídali se, tak aby je ostatní nesjeli, a čeká je už jenom sjezd do Bordovic, a nakonec dojezd do cíle přes Lichnov, což je trochu proti větru. V této závěrečné fázi Max odjíždí Tomovi M. a vítězí, Tom M. dojíždí bezpečně druhý. Až za nimi dojíždí další tři závodníci. Ve skupině, kde jede Tom D., se to ve stoupání začíná trochu trhat, říkám mu, aby nastoupil přes horizont, což udělá a ostatním ujíždí, což pro něj znamená, že interní souboj v této skupince vyhrává a dojíždí osamocen na 6. místě.

Výsledky závod dětí:
Kluci 0-6 let: 1. místo - Martin Melichar
Kluci 11-14 let: 1. místo - Max Kramoliš, 2. místo - Tom Melichar, 6. místo - Tom Dohnal ml.

Po závodě čekáme na vyhlašování. Přichází za mnou Martin Stančík, že jim zbyly polévky, ať dáme klukům - za což mu ještě jednou děkuji. Po vyhlašování vyrážíme na kolech zpět domů, tentokrát s námi již jedou kluci, to už v pohodě dají, přeci jenom byl závod krátký.

Závěrem musím konstatovat, že Lichnov 24 byl pro zástupce Cyklokramo úspěšný. Ve všech kategoriích, ve kterých se naši členové zúčastnili, tak vybojovali vítězství. Děkuji tedy všem za vzornou reprezentaci našeho oddílu, a ještě jednou gratuluji k dosaženým výsledkům.

Tomáš Dohnal 

P.S.: Standa Prokeš se úspěšně o víkendu zúčastnil VC Temelína o čemž jistě napíše svůj report