Max Kramoliš na Malém Závodě míru

31.05.2023

Ve dnech 26.-28.05.2023 se konal jeden z nejprestižnějších závodů pro starší žáky a kadetky na starém kontinentu – a to Malý Závod míru.

Za účasti 143.přihlášených závodníků z Česka, Slovenska, Polska, Německa a Maďarska měl závod 4.etapy, rozdělené do třech dnů. Všechny etapy startovaly v Lanškrouně, nebylo proto nutné žádných složitých přesunů. Tamtéž etapy i končily.

V pátek 26.05. se jela první etapa, dlouhá 47km. Vítěz v cíli měl průměr 40,1 km/hod, což je pro tuto kategorii (13 a 14 let) opravdu neuvěřitelné… Max v ní skončil na 75.místě se ztrátou 6:40 na vítěze.

V sobotu 27.05. se pak jely dvě etapy. Ta druhá- časovka na 11,2km- se jela hned ráno. Max s časem 19:33 skončil na 83.místě. Odpoledne organizátoři připravili třetí etapu – a to hornatou a dlouhou cca 40,8 km. Zde Max dosáhl umístění na 74.místě, se ztrátou na vítěze etapy 6:44.

Poslední- královská etapa, pak byla na programu v neděli 28.05.2023. Tato etapa byla právem nazývána jako královská, protože byla nejkopcovitější. Měřila 41,2km a Max v ní dosáhl na 77.místo.

Celkově tedy během závodu mladí cyklisté ujeli 140,2km s průměrem 38,77 km/hod... Malý Závod míru v letošním roce ovládli cyklisté ze Slovenska, když obsadili první dvě místa : 1.Milan Húsenica 3:36:38, (Športový klub Topolčianky), 2.Jakub Záchenský 3:36:56. Třetím v pořadí byl Čech Martin Rous 3:36:58 z Jaroslav Kulhavý Cycling Team.

Závod dokončilo jen 118.závodníků, a nás může těšit, že mezi nimi byl i náš reprezentant Cyklokramo Suchdol nad Odrou – Max Kramoliš, a to na 74.místě se ztrátou 25:12 na vítěze.