Mamut tour 2023 – Cyklokramo vítězí v soutěži teamů na maratonské trase

29.05.2023

1.6.2023 20:15 - Přidán odkaz na článek od Standy Prokeše: ZDE

V sobotu 27.5.2023 se v Přerově uskutečnil tradiční silniční maraton Mamut tour. I když tento závod není zařazen do seriálu SPAC, tak se ho naši závodníci rozhodli absolvovat. A byli to závodníci, kteří obhajovali loňská vítězství, a to Petr Zatloukal spolu se Standou Prokešem. Oba si vybrali nejdelší trasu na 170 km s převýšením 3250 m. A v rámci teamu se začalo řešit, že bychom se jako Cyklokramo mohli zúčastnit i soutěže teamů, kde se počítají tři nejlepší časy závodníků z jednoho teamu. Ale nastal trochu problém, protože na 28.5. byl naplánovaný závod v Krnově, který pro nás měl větší prioritu, a tudíž nebyl třetí závodník, který by chtěl dva dny po sobě absolvovat dva takovéto závody. Nakonec jsme to vyřešili formou hostování, kdy se k našim klukům připojil David Nosek (mj. mistr světa v ledním hokeji U20). Tudíž team měl alespoň tři jezdce, a tak se mohl přihlásit do teamové soutěže. Samozřejmě vyhlídky po zveřejnění startovky nebyli bůhvíjak optimistické, protože v počtu alespoň tří jezdců přijel Elkov, Xeoolo, Formani atd., ale proč to nezkusit! Kluci vyrazili na trasu v 9 h. Já jsem jel kluky podpořit na Tesák při druhém průjezdu a všichni se tam pohybovali v popředí. A pak jsem jim jel naproti z cíle. Petr se pohyboval na úplném čele, Standa kolem mě projel ve skupince tří závodníků. Poté jsem jel za nimi do cíle, kde zjišťuji, že Petr dojel na třetím místě, nicméně po chvíli mi oznamuje, že z dobré pozice na spurt píchl a dojížděl na prázdném zadním kole, což je obrovská smůla, hlavně po několikahodinové dřině. Ale bedna to je! Skupinka, ve které jsem viděl Standu, si to také rozdala o vítězství ve své kategorii, protože se jednalo o první tři jezdce kategorie. Zde Standa dojel ve spurtu druhý. Což je také obrovská škoda, protože kromě vítězství jel i o sošku mamuta (tu dostává závodník se třemi vítězství), kterou jsem mu velmi přál, protože kromě dvou vítězství má i několik druhých míst. A navíc se po Mirkovi Adamčikovi a Oldovi Mičkovi mohl stát dalším členem Cyklokramo, kdo ji vlastní. Tak snad to klapne příští rok. Počkali jsme na vyhlašování. S teamovou soutěží jsme moc nepočítali, protože kluci s Xeoola a Elkovu dojeli ve třech před námi. Po vyhlašování jednotlivých kategorií jsme už byli pomalu na odchodu, když ve chvíli, kdy míjíme pódium, slyším, že hlasatel hlásí, že vítězný team na dlouhé trase je Cyklokramo Suchdol nad Odrou. Chvíli se po sobě s klukama díváme a pak je ženu na pódium!!! Chvilku to nechápu, ale když to říkají pořadatelé, tak je to asi tak. Nejspíš zmíněné teamy nepodaly přihlášku, ale na to se už historie ptát nebude. Cyklokramo je vítězný team Mamut tour 2023!!! Takže sobota byla pro nás opět úspěšná: