Mistrovství České republiky mládeže v silniční cyklistice - Mikulovice (Jeseníky)

11.07.2022

V pátek 8.7. a v neděli 10.7. se Tomáš Melichar v mladších žácích a Max Kramoliš ve starších žácích zúčastnili republikového Mistrovství v silniční cyklistice, které se letos konalo v Mikulovicích u Zlatých Hor.

Páteční časovku mladších žáků, která měřila 7,2km s převýšením 80m, zvládl Tomáš Melichar jako 26.nejlepší. Max Kramoliš ve starších žácích projel trasu 12,8km s převýšením 265m, jako 64. Trasy to byly náročné, ale na plně uzavřené komunikaci s dobrým asfaltem velmi pěkné. Bohužel velmi špatné počasí (brutálně hustý déšť a zima...) zkazilo našim závodníkům šanci na lepší umístění, protože oba jsou charakterem spíše klasikáři - kopce jim úplně nechutnají, a spousta sekund, ztracených jízdou na jistotu ve sjezdech (kde nikdo nechtěl riskovat mezi proudy vody na silnici pád), jim v cíli se sekundovými rozestupy chyběla...

V neděli se oba kluci postavili na start hromadných závodů. Tomáš Melichar zopakoval 26.místo a Max Kramoliš dokončil na 65.místě. Kratší trasa pro mladší žáky měřila 28km s převýšením 360m. První půlka se jela z mírného kopce proti větru, kde se Tom naštěstí udržel v balíku, přežil v něm i první část kopců do Staré Červené Vody, pak už ale neodolal sérii útoků (cca 5km před cílem), které peloton roztrhaly a do cíle přijížděly menší skupinky. Za první pětkou, která sprintovala o vítězství, bohužel ve druhé skupince došlo k těžkému pádu, do kterého se zamotal Dominik Lanča z Formanů a Jakub Trousil, pro kterého musel dokonce přiletět vrtulník... Přejeme brzké uzdravení !!! Tom Melichar pak sprintoval o 24.místo, ale ve tříčlenné skupince skončil poslední. Za nimi se pak do cíle trousili další závodníci... 

Max Kramoliš ve starších žácích už musel zdolat 60km, což byla hodně velká porce... Představovalo to nájezd na okruh (6km), pak 3 okruhy (každý o délce 16km) a výjezd z okruhu do kopce do cíle (6km). Ke konci už ho dle jeho vlastních slov braly křeče, ale jako správný bojovník dokončil a v pořádku projel cílem.

Byla to pro naše oba mladé závodníky první účast na Mistrovství republiky a šlo především o sbírání zkušeností a otrkávání se na takto velké akci. Příští rok ještě oba startují ve stejných kategoriích, jako letos, kde už budou mít oba určitě vyšší ambice a vyšší šance uspět na republikové úrovni.

Oddíl Cyklokramo Suchdol nad Odrou děkuje oběma za reprezentaci a přeje spoustu sil do dalšího tréninku !!! 

Radek Melichar