Max Kramoliš a Tomáš Melichar na Mistrovství České republiky mládeže v silniční cyklistice

24.07.2023

Ve stejném termínu jako Mistrovství SAC v Suchdole nad Odrou, se konalo i Mistrovství České republiky mládeže v silniční cyklistice, a to v Lázních Bělohrad a Nové Pace. Z tohoto důvodu jsme tentokrát neuspořádali v Suchdole Junior SPAC ani Mistrovství MSPM, protože to nejlepší z mládeže v republice se sjelo právě do Královehradeckého kraje.

Sobotní zvlněná časovka, která byla pro všechny věkové kategorie stejná, měřila 13,5km a centrum měla v Lázních Bohdaneč. Jelo se za hodně horkého počasí a startovalo se od 13:00 hodin po minutě od mladších žákyň po nejstarší… V mladších žácích zajel Tomáš Melichar 18.místo z 26.závodníků a Maxovi časovka moc nevyšla s umístěním na 49.místě z 54.

V neděli pak na závodníky čekal 8-mi kilometrový okruh u Nové Paky s jednou stojkou do cíle, která byla obzvlášť výživná… Mladší žáci absolvovali okruh 3x, starší pak 6x. Asi půlhoďku před startem mladších žáků (v 9.00) přišla vydatná průtrž, která sice trochu pročistila a ochladila vzduch, zase ale trať ve sjezdech byla mnohem nebezpečnější (naštěstí v kategoriích našich závodníků k žádným pádům nedošlo). Starší žáci odpoledne už opět ale zažívali pekelnou výheň s teplotami kolem 35 st.C…

Tentokrát skončil Tomáš na 20.místě, a Max zajel dobrý závod s umístěním na 37.místě z 50. (se ztrátou jen 7-mi minut na čelo…) .

Teď si kluci nějakou dobu orazí a potrénujou před náročným zářijovým programem, kde je čekají v podstatě každý víkend dva závody - České poháry, kriťáky a závody SPACu…