Memoriál Aloise Dohnala 2024 – „na domácím hřišti“ se nám dařilo!

11.06.2024

8.6.2024 náš cyklistický oddíl spolu s Městysem Suchdol nad Odrou uspořádal již 17. ročník Memoriálu Aloise Dohnala.

Musím říct, že letos to byly docela nervy, protože do poslední chvíle jsem kvůli opravám cest v Odrách nevěděl, jestli pojedeme na klasickém okruhu. Měl jsem nachystanou i záložní variantu v podobě vrchařské časovky s trasou Suchdol n.O. – Pohoř – Odry – Pohoř. Nakonec jsem se dozvěděl pár dní před závodem od cestářů, že Odry projedeme! Takže nastal závod s časem, rychle nachystat závod na klasickém okruhu Suchdol n. O. – Mankovice – Vražné – Hynčice – Veselí – Odry – Pohoř – Suchdol n. O.. Nakonec se to nějak zvládlo a mohlo se v sobotu závodit. Tudíž M.A.D. proběhl v klasickém formátu, dopoledne hlavní závod + závod Junior Spac (s cílem na Veselí) a odpoledne dětské závody, které nachystal opět Radek Melichar.

Po ranním nachystání areálu, jsme již tradičně zašli položit kytku taťkovi na hrob a mohlo se začít závodit. Jako vodič jsem si vzal na starosti druhou vlnu tj. kat. C, D, M. Před závodem jsem řešil s Petrem Zatloukalem, že by chtěl složit reparát za loňský ročník, kdy se mu smolně namotal řetěz, který urval přehazovačku a musel skončit. Při jeho letošní formě jsem o tom moc nepochyboval. Jenom jsem byl zvědavý, kdy za to vezme. A tentokrát to nebylo v kopci, ale soupeřům ujel spolu s jedním juniorem z Formanů v prvním sjezdu z Veselí. Pod Pohořem se k nim ještě dotahoval Pepa Martinák, ale už si to bohužel nedocvakl. Škoda, mohli pokračovat spolu. Takže mi za autem zbyli jenom dva závodníci, a tak to vydrželo až do druhého výjezdu na Veselí, kde se Petr osamostatnil a už to dotáhl sólově do cíle. Takže po projetí cílem jsme měli jedno pódium jisté. Pogratuloval jsem Peťovi a šel vyhlížet další naše závodníky. Napřed přijeli do cíle dva junioři a pak ve větší skupině jsem zahlédl dva naše dresy, kdy Pepa Martinák udržel 2. místo v kat. C a Standa Prokeš taktéž 2. místo v kat. D. Poté měla do cíle dorazit třetí vlna, kde jsme měli také svá želízka v ohni. A to se potvrdilo, když Olda Míček dojel na 3. místě v kat. E, Andrea Kučerová taktéž na 3. místě v kat. ŽA a Fana Toman bral 2. místo v kat. F. Následně jsem již čekal na dojezd závodníků, kteří jeli 3 kola tj. kat. A, B. Zde dosáhl nejlepšího výsledku Víťa Šrámek, když zaznamenal 4. místo v kat. B. Nicméně všichni naši závodníci zajeli skvěle a rvali se za náš oddíl! Následně jsem už spěchal dolů do Suchdolu s pocitem, že máme 6 pódiových umístění, aby se mohlo nachystat vyhlašování. Letos jsme vyhlašovali opět na pódiu, protože další týden bude v Suchdole n. O. velká akce, když místní hasiči budou slavit 150 let. Takže se postavený areál využije na tři akce – Na kole dětem, M.A.D. a 150. let hasičského sboru. Nechali jsme vyrobit i nový banner s názvem závodu, aby vyhlašování vypadalo lépe.

Po vyhlášení dopoledních závodů, už se mohli na start chystat účastníci 6. ročníku dětských závodů Memoriálu Aloise Dohnala. Letos se nám v různých kategoriích postavilo na start přes 70 dětí. A tady mi udělal radost můj syn Tomáš Dohnal, který se umístil na 1. místě v kat. st. žáci. Podle ohlasů si závod opět užili děti i jejich rodiče. Takže letošní M.A.D. opět obsáhl všechny věkové kategorie od odrážedel až po ty nejzkušenější ve věkové kategorii 70+.

Letošní ročník Memoriálu Aloise Dohnal máme za sebou. Z organizačního hlediska, i když to byly nervy, tak nakonec všechno klaplo a až na jeden odřený zadek jsem nezaznamenal žádný úraz. Co se týče výsledků, tak v teamu může také panovat spokojenost, když jsme zaznamenali 2x 1. místo, 3x 2. místo a 2x 3. místo. Áčko zaznamenalo do teamového bodování 175 b. a béčko 140 b.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem co se podíleli na organizaci závodu, ať už městysi, hasičům a ostatním lidem co zabezpečovali křižovatky, motorkářům a řidičům doprovodných aut, lidem v kanceláři, lidem v bufetu, zdravotníkům atd. a také PČR za poskytnutí policejní hlídky. A v neposlední řadě musím poděkovat sponzorům, kterými letos byli: Městys Suchdol nad Odrou, Prosolar s.r.o., BCC s.r.o., Nutrend s.r.o., Emonix s.r.o., Interpharm Slovkia a.s., OP mobility s.r.o., 4ever s.r.o., Cykloservis Radomír Kramoliš a Hospůdka na hřišti.

Tomáš Dohnal

P.S.: Na domácím závodě chyběli naši st. žáci Tom Melichar a Vojta Kubínek, protože se účastnili Závodu míru st. žáků. Petr Zatloukal si v neděli odskočil do Polska, kde skončil na 2. místě při Grand Fondo Majka a Andrea Kučerová skončila po třetím místě na M.A.D. taktéž na 3. místě při VC Slecialized v Brně.