Okolo Malína – Petr si vítězně odskočil do Moravského poháru

29.08.2023

V uplynulém víkendu měl SPAC výjimečně volný víkend, který Petr Zatloukal využil k účasti na svém oblíbeném závodu v rámci Moravského poháru a to "Okolo Malína". A účast to byla vítězná. Petr jasně dominoval své kategorii "C", kde vyhrál s drtivým náskokem 12 min. na druhého v pořadí a zároveň na dlouhé trati 75 km zajel nejlepší čas napříč kategoriemi. Posílám gratulaci. 

Tomáš Dohnal


Report Petra Zatloukala 

V neděli 27. srpna jsem se zúčastnil letos jediného závodu Moravského poháru, který se jel v Novém Malíně.

Ten okruh mám rád, líbí se mi jeho náročnost i prostředí, kterým vede. Po startu se silnice zvedá zhruba čtyři kilometry směrem na Mladoňov, pak následuje lesní zvlněná část a sjezd do Libiny. Z Libiny zpět do Nového Malína je opět krásné asi tříkilometrové stoupání, opět nějaké vlny a sjezd do Malína, kde po pravotočivé zatáčce následuje mírné stoupání a průjezd cílem.

Hned po začátku závodu rozjel tempo Roman Kozubík, který začal všem odjíždět. Vytvořila se mezi ním a balíkem slušná mezera, kterou jsem se ale snažil rychle vyřešit, se mnou se svezl i Martin Kubala. Naše trojička si vytvořila vlastně hned náskok, našemu tempu se nikdo další nebyl schopen přizpůsobit. Ve druhé části prvního okruhu ve stoupání z Libiny odpadl i Martin, s Romanem jsme začali sjíždět závodníky kategorie A, B i juniorů, kteří startovali pět minut před námi. Po druhém okruhu Roman skončil svůj závod, vyhrál s přehledem kategorii D a já pokračoval sám do třetího okruhu, postupně dojížděl další závodníky z mladších kategorií a za Libinou jsem se dostal až k první skupině kategorií A, B a juniorů.

Tento závod jsem bral nejen jako intenzivní trénink a přípravu na svoje dva poslední závody SPAC 2023 v Mokrých Lazcích a Orlové, ale i k provětrání a ukázání dresu Cyklokramo Suchdol nad Odrou v Moravském poháru.