Na kole dětem - Cyklotour 2022

10.06.2022

9.6.2022 se zástupci Cyklokramo Suchdol nad Odrou opět po roce zúčastnili charitativní akce na Kole dětem, kterou pořádá nadace Josefa Zimovčáka a má za cíl pomoci onkologicky nemocným dětem (odkaz na stránky www.nakoledetem.cz). 

Této akce se jako Cyklokramo účastníme již několik let. Vždycky vybereme nějakou část trasy, kdy peloton projíždí naším okolím, vybereme v oddíle peníze a jedeme je nadaci předat a následně s nimi pokračujeme v předem zvoleném úseku trasy. Jelikož jsem od Peti Vlčka (plánovač trasy Cyklotour a člen správní rady nadace) již od podzimu věděl, že letos nepojedou přes Nový Jičín, ale poblíž budou mít zastávku v Odrách, tak jsme se domluvili, že se k nim připojíme právě tam (přeci jenom přes Odry vede trasa i našeho závodu Memoriál Aloise Dohnala). A když je tato akce na podporu dětem, tak se mi v hlavě zrodila myšlenka, že by letos s námi mohli jet i naši KIDS. Následně jsem oslovil členy oddílu a rodiče dětí, že bychom se mohli zúčastnit ve věším počtu. I přes to, že předpovědi počasí nebyli příznivé, tak mě potěšilo, že KIDS chtějí jet, takže se vyřídily omluvenky ze školy, my pracující si vzali dovolenou, v oddíle jsme vybrali peníze a již zbývalo jen vyrazit.

Dali jsme si sraz v Suchdole na křižovatce u Katolického kostela, v tu chvíli ještě za relativně slunného a teplého počasí, a vyrazili směr Odry, nicméně už u kafilérky v Mankovicích začaly padat první kapky deště a tím pádem do Oder dojíždíme mokří. Peloton Cyklotour již byl v Odrách na náměstí, kde měl zastávku. Tradičně proběhly proslovy zástupců města a předání šeku. Následně jsem vhodil i já do kasičky vybrané peníze za náš oddíl. Což bylo kvitováno potleskem (hlavně asi proto, že chvíli trvalo, něž jsem to tam mokrýma rukama, přes tu malou dírku všechno nacpal).

Po předání peněz jsme již vyráželi s celou Cyklotour směr Hodslavice, kde byla plánovaná další zastávka. Naštěstí již přestalo pršet, tak jsme mohli sundat pláštěnky. Musím říct, že účast dětí byla mnohými účastníky Cyklotour obdivně kvitována, což nás všechny jistě potěšilo. Trasa pokračovala z Oder kolem rybníků směr Vražné a dále do Jeseníku n. O., odtud jsme jeli přes Hůrku do Starého Jičína, což v podstatě kopírovalo část trasy letošních Formanů, takže si kluci opět mohli vyzkoušet co je o víkendu čeká. V Hůrce se k nám připojuje na část trasy další člen oddílu Mira Adamčik. Za Starým Jičínem nás čekal výjezd na Kojetín. Hned po zveřejnění trasy letošní Cyklotour jsem Peťovi Vlčkovi volal a říkal jsem mu, že mu kolegové za tento kopeček jistě poděkují, a hlavně ti na vysokých kolech pak za sjezd do Straníku. Naštěstí v těchto místech bylo sucho a všichni to v pohodě zvládli. Klobouk dolů před Pepou Zimovčákem, co je všechno na vysokém kole schopen vyjet a sjet. Když zdoláváme poslední metry stoupání, tak z dálky vidím další náš dres, je to Marcela Pargačová, která nás čeká na horizontu a následně s námi také pokračuje. Po chvíli jsme již v Hodslavicích, kde si dáváme občerstvení, kupujeme památeční ponožky a pomalu se pro letošek s Cyklotour loučíme, protože máme s sebou děti. I tak jim to po dojezdu domů dá přes 60 km, přeci jenom jsou o víkendu závody. Po odjezdu z Hodslavic se spustí liják, takže domů dorážíme durch mokří, ale s hřejivým pocitem, že jsme něco udělali pro dobrou věc!!! Závěrem bych chtěl poděkovat všem co za oddíl přispěli a zároveň všem, kteří se zúčastnili.

Další fotky naleznete ZDE

Za Cyklokramo Suchdol nad Odrou se zúčastnili: Tomáš Dohnal, Tomáš Dohnal ml., Radek Melichar, Tomáš Melichar, Max Kramoliš, Zbyněk Kramoliš, Niki Nábělek, Jirka Nábělek, Mirek Adamčik, Marcela Pargačová

Tomáš Dohnal