Otvírák silniční sezóny 2023 v Hlohovci a parádní umístění Tomáše Melichara v TOP 10 !

27.03.2023

V sobotu 25.03.2023 se otvírala nová silniční sezóna závodem Trofeo Cinelli – Velká cena Hlohovce.

Protože se jednalo o první závod sezóny a jediný sobotní závod široko daleko, konkurence byla mimořádně veliká, a to včetně zahraničních závodníků nejen z okolních zemí.

Okruh byl poměrně jednoduchý – osmikilometrový, s jedním pětisetmetrovým stoupáním po startu. Poté ovšem následovala dlouhá rovinka, kde závodníkům foukal silný protivítr, takže kdo se neudržel v balíku, měl malou šanci se docvaknout zpět. Poté trasa s malými hupkami pozvolna klesala po větru a po zatáčce doleva se dostala zpět do Hlohovce, kde se po průjezdu centrem obce a vracečkou dostali cyklisté do cíle. Mladší žáci, kam patří náš jediný účastník – Tomáš Melichar, absolvovali okruh 2x.

Počasí panovalo ideální. Ve 12:32, kdy startovali mladší žáci, bylo kolem 16 st.C, jen ten vítr byl hodně silný, což je ovšem na jaře poměrně běžné…

Ve druhé vlně startů – po 12:30 startovali nejprve Starší žáci – ve 12:30 (jeli 5.kol), dvě minuty po nich startovaly společně Starší žákyně spolu s Mladšími žáky (2.kola) a o další minutu později startovaly Mladší žákyně (1.kolo). Po prvním kole jel Tomáš pevně zabudovaný uprostřed pelotonu, což byla dobrá zpráva. Ve druhém kole se ovšem peloton úplně roztrhal a situace dost znepřehlednila… Do cíle v Hlohovci dojížděly menší skupinky 2-5 jezdců různých kategorií, pokud ne přímo jednotlivci… Tom si to ještě na cílové rovince rozdal ve sprintu s jedním závodníkem z týmu Drahanský sport team, kterého s přehledem porazil a zajistil si tak asi nejlepší výsledek v mezinárodním závodě v životě.

Ze 34.závodníků v mladších žácích z ČR, Slovenka, Polska, Rakouska a Belgie skončil Tomáš Melichar na 10.místě. Trasu 16km absolvoval za 29:31 s průměrem přes 32km/hod., což je v jedenácti letech úctyhodný výkon…

Začátek sezóny tedy máme úspěšně za sebou. Doufám tedy, že Tomáš nepoleví v tvrdé práci na tréninku a v dalších závodech potvrdí dobrou formu a v pozdějších závodech se k němu stejně úspěšně přidá i Max Kramoliš ve starších žácích, který je dalším z našich mladých reprezentantů Cyklokrama na celorepublikových závodech !!!