Cyklokramo Suchdol nad Odrou úspěšně obhajuje a stává se vítězem SPACu 2023!!!

03.10.2023

Po loňské úspěšné sezóně, kdy jsme jako team poprvé vyhráli soutěž družstev v rámci SPACu, nás letos čekala obhajoba. Před sezónou jsem s toho měl docela respekt, protože se ne nadarmo říká, že obhajoba je těžší než první vítězství! Z tohoto důvodu jsme před sezónou posílili už tak silnou soupisku teamu "A", což mělo za následek, že se někteří závodníci přesunuli do teamu "B", který jsme zároveň doplnili závodníky s výhledem pro budoucnost. Takže jsme měli na startu sezóny plné oba teamy a zároveň jsme měli čtyři žáky v teamu KIDS, celkově tedy 22 závodníků napříč všemi věkovými kategoriemi. Zároveň v tomto počtu bylo výhodou, že v každém startovním balíku jsme měli početné zastoupení, takže jsme si mohli navzájem pomoci a případně vytvořit nějakou teamovou taktiku. Letošní sezóna SPACu se skládala ze 17 závodů včetně dvou závodů v rámci MR ČR SAC, jehož jsme byli pořadateli. Pro Junior SPAC sezóna zahrnovala 11 závodů. Do celkového hodnocení teamů se počítalo 14 nejlepších závodů, u jednotlivců to bylo 12 závodů a u Junior SPAC 9 závodů.

Letošní sezóna odstartovala kriťákem v Krnově, po kterém jsme se dostali hned, v té době ještě na sdílené první místo. Což byla zásadní změna oproti loňsku, kdy jsme se na něj postupně prokousávali v průběhu sezóny. A z tohoto prvního místa jsme už v průběhu sezóny nesestoupili, jen jsme průběžně navyšovali odstup na další celky v pořadí, kdy už čtyři závody před koncem bylo jasné, že se nám podařilo to, co jsme si předsevzali před sezónou, a to obhájit vítězství v soutěži teamů! Zároveň "áčku" zdatně sekundovalo i "béčko", které se v průběhu sezóny pohybovalo i na třetím místě v hodnocení teamů, a nakonec skončilo na skvělém čtvrtém místě, což znamenalo oproti loňsku posun o 10 míst! Pro "áčko" to tedy byla jízda sezónou start cíl. Z čehož jsem měl jako kapitán ohromnou radost a zároveň mě těšily i výsledky "béčka", do kterého jsem se před sezónou závodně přeřadil. V průběhu sezóny se opět projevila šíře kádru, protože na rozdíl od loňské sezóny, se dostavovaly do teamu zdravotní komplikace, kdy mi v podstatě před každým závodem přišla od někoho zpráva, že by jet chtěl, ale ze zdravotních důvodů nemůže, ale právě díky šíři a kvalitě kádru to na hodnocení v teamech nemělo zásadní vliv, kdy body pro team byl schopen v podstatě vyzávodit kdokoliv a tím pádem nebyl na jednotlivé závodníky takový tlak. Když se podívám zpětně, tak nejhorší výsledek, který jsme škrtali, byl 165 b, což v praxi znamená 1.,2. a 3. místo v závodě. Zároveň se na výsledku velkou měrou podíleli i předsezónní posily, které pravidelně bodovali pro team. Cyklokramo Suchdol nad Odrou tedy celkově vyhrálo hodnocení teamů v rámci SPAC s celkovým počtem 2650 b., což znamená, že jsme ztratili pouze 35 b. z možného maxima.

Konečné pořadí SPAC na prvních pěti místech:

1. Cyklokramo Suchdol nad Odrou "A" – 2650 b (bez škrtání 3160 b)
2. CK Hobby Bohumín – 2395 b (bez škrtání 2471 b)
3. Force KCK Zlín – 2347 b (bez škrtání 2572 b)
4. Cyklokramo Suchdol nad Odrou "B" – 2198 b (bez škrtání 2572 b)
5. Team Forman profiq Cinelli 1 – 2103 b (bez škrtání 2103 b)

Vrcholem sezóny pro nás bylo MR ČR SAC, které jsme letos pořádali v rámci Memoriálu Aloise Dohnala. Toto mistrovství pro nás byly vrcholy jak organizační, tak závodní, a oba si myslím nám vyšly na jedničku. Po organizační stránce všechno klaplo a mám pocit, že závodníci byli spokojení a po výsledkové stránce také vše dopadlo nad očekávání skvěle. Protože Cyklokramo Suchdol nad Odrou se s celkovým počtem 8 medailí stalo nejúspěšnějším oddílem napříč celou ČR. A to nemohl ze zdravotních důvodů startovat Standa Prokeš a Petr Zatloukal namotal přehazovačku, když jel ve vedoucí skupině.

Jak jsem psal už loni, tak pro to, aby team byl úspěšný v teamovém hodnocení musí být jeho závodníci úspěšní i individuálně ve svých kategoriích! V rámci SPACu se naši závodníci umístili následovně:

Cyklokramo Suchdol nad Odrou "A"

Petr Blaťák – 3. místo kat. A, 2. místo vrchařská soutěž
Jiří Sokolář – 1. místo kat. B, 1. místo časovkářská soutěž, 1. místo vrchařská soutěž, zlato z MR ČR SAC časovka, zlato z MR ČR SAC silniční závod
Jaroslav Glogar – 2. místo kat. B, 2. místo vrchařská soutěž, bronz z MR ČR SAC silniční závod
Petr Zatloukal – 1. místo kat. C, 1. místo časovkářská soutěž, 2. místo vrchařská soutěž, stříbro z MR ČR SAC časovka
Josef Martinák – 2. místo kat. C, 3. místo časovkářská soutěž, 1. místo vrchařská soutěž
Stanislav Prokeš – 3. místo kat. D, 2. místo časovkářská soutěž
Oldřich Míček – 1. místo kat. E, 3. místo časovkářská soutěž, 1. místo vrchařská soutěž, Celkový vítěz SPAC napříč kategoriemi, bronz MR ČR SAC silniční závod
Vladislav Toman – 4. místo kat. F, 3. místo vrchařská soutěž
Marcela Pargačová – 2. místo kat. ŽB, 2. místo časovkářská soutěž, 2. místo vrchařská soutěž

Cyklokramo Suchdol nad Odrou "B"

Vít Šrámek - 11. místo kat. A
Tomáš Dohnal – 6. místo kat. C
Jiří Graf – 7. místo kat. C
Josef Mládenka – 4. místo kat. E, 2. místo časovkářská soutěž, 3. místo vrchařská soutěž
Pavel Dubný – 6. místo kat. F
Miroslav Adamčík – 7. místo kat. F, 3. místo časovkářská soutěž
Jiří Pekarčík – 9. místo kat. F
Matyáš Mičulek – 5. místo kat. M, bronz MR ČR SAC časovka, bronz MR ČR SAC silniční závod
Andrea Kučerová – 2. místo kat. ŽA, 1. místo vrchařská soutěž, stříbro MR ČR SAC silniční závod

Cyklokramo KIDS Suchdol nad Odrou

Naši KIDS se letos účastnili Junior SPACu, a zároveň Max Kramoliš s Tomem Melicharem objížděli i závody Českého poháru mládeže. Náš team byl úspěšný i v Junior SPACu, kdy se kluci opět umisťovali pravidelně na stupních vítězů a v celkovém hodnocení dopadli následovně:

Vojtěch Kubínek – 2. místo ml. žáci
Tomáš Melichar – 3. místo st. žáci
Max Kramoliš – 3. místo st. žáci
Nikolas Nábělek – 4. místo st. žáci

Navíc Tomáš Melichar obsadil skvělé 10. místo v rámci Českého poháru mládeže v kat. ml. žáci.

Aby se naši závodníci dobře umístili v celkovém hodnocení kategorií, tak musí samozřejmě dosahovat skvělých výsledků v jednotlivých závodech. Letos to dalo v rámci SPACu 81 pódiových umístění pro dospělé kategorie a 24 pódiových umístění v žákovských kategoriích, takže naši závodníci zaznamenali celkem 105 pódií v rámci SPAC. Jelikož se naši závodníci v průběhu sezóny, když jim to vytížení dovolilo, zúčastnili i dalších závodů, tak přidali i další pódiová umístění v závodech mimo SPAC. Petr Zátloukal 2. místo Mamut Tour, 1. místo Okolo Malína, Standa Prokeš 3. místo Mamut Tour, Olda Míček 2. místo v závodu na Dlouhé Stráně, 1. místo v závodu na Šerák, a i KIDS přidali dalších 5 pódiových umístění v dalších závodech, kde nejhodnotnějším je asi 3. místo Toma Melichara na kriťáku v Břeclavi. Takže suma sumárum to dalo 115 pódiových umístění na stupních vítězů pro Cyklokramo Suchdol nad Odrou za sezónu 2023!!!

Takže, abych shrnul sezónu celkově, tak Cyklokramo Suchdol nad Odrou v teamech vyhrává celkové hodnocení SPAC s "áčkem" a "béčko" se umisťuje na čtvrtém místě. Zároveň vyhrává soutěž teamů na Mamut tour na dlouhé trase a na Beskyd tour bere 2. místo ze střední i dlouhé trasy. V celoročním hodnocení jednotlivců v rámci SPAC bereme 9 pódiových umístění + dalších 18 v doplňkových soutěžích. Navíc Olda Míček vyhrává SPAC v jednotlivcích celkově a zároveň jako jediný ze všech závodníků SPAC absolvoval všechny závody. V Junior SPACu žáci berou 3 pódiová umístění v celkovém hodnocení + 10. místo v rámci Českého poháru ml. žáků. Celkově se zástupci Cyklokramo Suchdol nad Odrou podívali v jednotlivých závodech 115 x na stupně vítězů, kde na dresech prezentovali naše sponzory, bez kterých by to nešlo a touto cestou jim děkuji za podporu. Těmito sponzory jsou:

Prosolar s.r.o.
BCC s.r.o.
Emonix s.r.o.
Sýkora sportswear s.r.o.
Městys Suchdol nad Odrou
Cykloservis Radomír Kramoliš

Závěrem musím konstatovat, že tato sezóna byla veleúspěšná, čímž překonala i tu loňskou, což jsem si myslel, že už nejde. Takže uvidíme, co se bude dít za rok? Zároveň bych chtěl poděkovat všem závodníků za vzornou reprezentaci naše oddílu, protože naše dresy byly vidět nejenom v závodech, na které jsme se dostavovali v průměrném počtu 16 závodníků, ale hlavně byli vidět na stupních vítězů! Musím taky poděkovat ostatním lidem, kteří se okolo nás pohybují a různě nám pomáhají. A hlavně musím poděkovat ještě jednou sponzorům, bez kterých by to opravdu nešlo. Takže doufám, že nám zachovají podporu i do dalších sezón! 21.10. nás čeká závěrečná vyjížďka a sezónu uzavřeme 12.11. na slavnostním vyhlášení SPAC v Kopřivnici.