Slovenský Pohár v Suché nad Parnou u Trnavy a sprint balíku do cíle

04.04.2023

Týden po závodech v Hlohovci se u našich východních sousedů rozjel silniční Slovenský pohár prvním závodem – v Suché nad Parnou u Trnavy. Na rovinatějším okruhu 26,2km dlouhém, bylo nejdůležitější umět se dobře schovat na větru, protože bylo velmi pravděpodobné, že trasa nebude dost selektivní, aby peloton roztrhala… 

Po týdnu nízkých teplot se na závodníky usmálo štěstí, a 15 st.C a oblačno byly téměř ideální podmínky.

Jediným zástupcem Cyklokrama byl opět Tomáš Melichar v mladších žácích. Tito startovali spolu s žákyněmi a čekal je jeden okruh.

Tomáš startoval poprvé v novém dresu na sezónu 2023, kde došlo k mírné změně designu a doplnění nových sponzorů.

Jak se dalo očekávat, do cíle se po 47-mi minutách s průměrem 33,4km/hod. přiřítil peloton cca čtyřiceti závodníků a závodnic, ve kterém nechyběl ani náš zástupce. Tomáš se vůbec poprvé udržel v tak velkém balíku až do cíle, kde se sprintovalo o vítězství. Nedostatek zkušeností ale způsobil, že se mu nepodařilo se výrazněji prosadit, no i tak skončil na solidním 15.místě v čase vítěze ze 37.závodníků v mladších žácích.

Po dvou "zahřívacích" závodech v Hlohovci a Suché nad Parnou pak čeká naše mladé zástupce "ostrý" start za 2.týdny, kdy se jedou první dva závody Českého Poháru v Jevíčku a Náměšti nad Oslavou.

Radek Melichar