Start sezóny 2022

03.05.2022

Zdravím všechny příznivce silniční cyklistiky a Cyklokramo Suchdol nad Odrou, včetně všech členů. Vítejte na našich nových webových stránkách, které vytvořil Jarda Glogar, za což mu patří velký dík. Tyto stránky jsou zatím ještě ve výstavbě, ale už se na nich pomalu začíná něco dít. 

Závodní sezóna 2022 již klepe na dveře. Takže bych se chtěl ještě před jejím startem ohlédnout za sezónou 2021. Tato sezóna byla pro náš oddíl velmi úspěšná. V soutěži družstev jsme obsadili v rámci SPAC 3. místo. A sezóna byla úspěšná i pro jednotlivce, kdy Petr Blaťák obsadil v kategorii A 3. místo a 1. místo mezi vrchaři, Jirka Graf v kategorii B 8. místo, Tomáš Dohnal v kategorii C 7. místo a Jan Svoboda 10. místo ve stejné kategorii. Olda Míček vyhrál kategorii E a zároveň vyhrál v této kategorii i všechny doplňkové soutěže, takže byl nejlepší časovkář i vrchař. Mirek Adamčík v kategorii E obsadil 4. místo. V kategorii F jsme měli početnější zastoupení, zde skončil Láďa Toman 4., Pavel Dubný 6. a Jirka Pekarčík 9. A na závěr naše jediná žena Marcela Pargáčová vyhrála kategorii ŽB, zároveň skončila 2. v časovkách a byla vyhlášena nejlepší vrchařkou. Loni jsme poprvé měli na startovní čáře i děti, které se také výrazně zapsaly do výsledkových listin a to následovně: konečné pořadí Junior SPAC ml. žáci 1. Max Kramoliš, 2. Niki Nábělek, 5. Tom Melichar, 8. Tom Dohnal ml. Kluci zároveň bodovali i do poháru MSSC (Moravskoslezský svaz Cyklistiky), kde bylo pořadí následující 1. Niki Nábělek, 2. Max Kramoliš, 6. Tom Dohnal ml., 7. Tom Melichar. Avšak tato úspěšná sezóna je již minulostí. A čeká nás nový ročník soutěží. 

První důležitou akci byla v lednu výroční schůze, která byla letos volební, nicméně k žádným změnám nedošlo a vedení Cyklistického klubu Suchdol nad Odrou z.s., který zastřešuje závodní team Cyklokramo Suchdol nad Odrou, bylo potvrzeno následovně: Ing. Radek Melichar (předseda výkonného výboru), Ing. Tomáš Dohnal (člen výkonného výboru), Ing. Miroslav Adamčik (člen výkonného výboru), Radek Kramoliš (čestný předseda). Takže jedeme dál ve stejném složení. 

Někteří z nás sezónu odstartovali již tradičním soustředěním na Slovensku v Dudincích, počasí nám moc nepřálo, ale i tak jsme nějaké kilometry najezdili a pobyt si zpestřili návštěvou vinného sklípku a tradiční etapou do Maďarska, kde už jsme mohli sundat i návleky a teplé bundy. 

Nicméně pojďme se věnovat sezóně nadcházející. Pro tuto sezónu jsme v teamu přivítali tři nové posily, a to: Jardu Glogara (loňského mistra SPAC v silničním závodě kategorie A), Standu Prokeše (celkového vítěze kategorie D v rámci SPAC) a Pepu Mládenku. Touto cestou je ještě jednou oficiálně vítám do našeho oddílu a věřím, že budou velkým přínosem pro náš team.

Cyklokramo Suchdol nad Odrou se opět bude zaměřovat na soutěže SPAC, kdy cílem je obhájit loňské 3. místo a pokud možno jej vylepšit, i když to bude složité, protože posilovala i konkurence. Soupisky pro ročník 2022 jsou následující:

Cyklokramo Suchdol nad Odrou "A":

Petr Blaťák kat. A
Jaroslav Glogar kat. A
Tomáš Dohnal kat. C kapitán
Stanislav Prokeš kat. D
Miroslav Adamčik kat. E
Oldřich Míček kat. E
Josef Mládenka kat. E
Vladislav Toman kat. F
Marcela Pargačová kat. ŽB

Cyklokramo Suchdol nad Odrou "B":

Jiří Graf kat. B
Jan Svoboda kat. C
Pavel Dubný kat. F
Jiří Pekarčík kat. F

Cyklokramo KIDS Suchdol nad Odrou

Tomáš Dohnal ml. ml. žáci
Tomáš Melichar ml. žáci
Max Kramoliš st. žáči
Nikolas Nábělek st. žáci

Bohužel musím k soupisce Cyklokramo "B" uvést jednu smutnou zprávu, kdy teamu bude chybět minimálně na začátku sezóny Pavel Dubný, protože ho minulý týden na tréninku autem srazil řidič, který (odpusťte ten výraz) jel jak prase v obci rychlostí kolem 100 km/h, nezvládl řízení a Pavla srazil. Tímto chci popřát Pavlovi brzké uzdravení a doufám, že se brzy zase uvidíme na kole.

Ještě se vrátím k našim mladým nadějím. Po loňském pro nás nečekaném úspěchu KIDS, kdy jsem je já a Radek Melichar teprve začátkem dubna začali pravidelně trénovat, a nakonec jsme brali v konečném pořadí ml. žáků 1. i 2. místo ve SPACu i krajském poháru, jsme se rozhodli je přihlásit i pod ČSC. Z tohoto důvodu jsem se vydal s Radkem začátkem roku do Terezína za Svaťou Henkem udělat si trenérské licence. Následně jsme v novodobé historii poprvé přihlásili Cyklokramo Suchdol nad Odrou pod Český svaz cyklistiky a zařídili licence UCI. Pod ČSC funguje Cyklokramo v následujícím složení:

Tomáš Dohnal, sportovní ředitel, trenér
Radek Melichar, sportovní ředitel, trenér
Tomáš Dohnal ml., ml. žáci
Tomáš Melichar, ml. žáci
Max Kramoliš, st. žáci
Nikolas Nábělek, st. žáci
Stanislav Prokeš, masters C
Zbyněk Kramoliš, řidič

Takže sečteno a podtrženo, Cyklokramo Suchdol nad Odrou je pro sezónu 20022 registrován v:

Slezský pohár amatérských cyklistů (SPAC)
Český svaz cyklistiky (ČSC)
Česká unie sportu (ČUS
)

Co se týče zimní přípravy, tak tu jsme klukům zpestřili tělocvičnou, kde měli společné tréninky se Suchdolským oddílem házené, za což házenkářům děkuji. A následně i tréninkem na běžkách.

Složení jednotlivých teamů pro sezónu 2022 je hotové, takže se můžeme pustit do závodění :-)

V nadcházející sezóně nás stejně jako loni budou finančně a materiálně podporovat:

Prosolar, s.r.o.
BCC, s.r.o.
Emonix eletric, s.r.o.
Městys Suchdol nad Odrou
Cykloservis Radomír Kramoliš

Za což jim všem děkujeme.

Náš oddíl letos jako tradičně pořádá domácí závod Memoriál Aloise Dohnala. Bude se jednat o 15. ročník, který se uskuteční 18.6.2022, zatím to vypadá, že na tradičním okruhu přes Veselí a Pohoř. Závod bude zařazen do SPACu, Junior SPACu a krajského přeboru MSSC. Po hlavním závodě se jako již tradičně uskuteční dětský závod. Každá pomoc se hodí!!! Budu rád, pokud se ozvete (například přes záložku "Kontakt" zde na webových stránkách).

Závěrem bych chtěl popřát všem do nové sezóny hodně sportovních úspěchů, hlavně ve zdraví a bez nehod.

Tomáš Dohnal