Víkend Cyklokramo KIDS na Slovensku – Kriťák v Dudincích, hromadný závod v Krupině a kriťák v Žiaru nad Hronom

03.05.2023

Během uplynulého víkendu si Max Kramoliš a Tomáš Melichar opět bohatě zazávodili – tentokrát u našich východních sousedů na Slovensku, kde se v rámci Slovenského poháru zúčastnili kriťáků a hromadného závodu.

V sobotu 29.04. byl na programu kriťák v Dudincích. Na okruhu centrem města o délce 1.500m se jely pěkné bomby, ostatně jako na každém kriťáku… Tom Melichar absolvoval šest okruhů, Max Kramoliš devět. Oba se udrželi v hlavním balíku, kde už se ale při posledním sprintu výrazněji neprosadili a obsadili Tomáš 22. a Max 32.místo, oba ze cca 40.závodníků.

V neděli se konal hromadný závod v Krupině. Tomáš v ml.žácích absolvoval 24km, Max ve starších žácích 47km. Okruh byl velmi hornatý, po celkem rozbitých cestách. Oba kluci potvrdili stávající formu a Tomáš skončil 23. (ze 42.závodníků) a Max opět 32. (ze 46.)

V pondělí 01.05. už si dal Tomáš pauzu, proto se jen Max ve st.žácích a jeho brácha Alex Kramoliš v dětském závodu zúčastnili kriťáku v Žiaru nad Hronom. Max po parádním výkonu skončil ze 36.závoníků na pěkném 24.místě. Alex Kramoliš se dokonce v dětské závodě prosadil na širší podium, když skončil šestý !

Oba kluci během závodů nabrali mnoho nových zkušeností (pro Toma Melichara první kriťák v životě…), které snad zúročí v dalších blížících se závodech SPACu a Českého poháru.

Radek Melichar