Závěrečné vyhlášení SPAC 2022 - pohár pro vítěze míří do Suchdolu!!!

21.11.2022

Dne 19.11.2022 se v Kopřivnici uskutečnila od tří hodin schůze kapitánů a po ní všemi členy Cyklokramo dlouho očekávané závěrečné vyhlášení sezóny SPAC 2022 

Nejprve se tedy uskutečnila schůze vedeni SPACu společně se zástupci jednotlivých oddílů a pořadatelů závodů. Této schůze jsme se za náš oddíl zúčastnili já spolu s Radkem Melicharem. Na schůzi se zhodnotil nový systém přihlašování, který se letos vyzkoušel. A především se probíraly možné novinky v systému přihlašování, přidělení čipu na celou sezónu, placení startovného atd., tak, aby prezentace na závody byla pro závodníky a pořadatelé co možná nejkomfortnější. Samozřejmě se také sestavoval předběžný kalendář závodů na rok 2023. Za náš oddíl jsme oznámili, že v roce 2023 budeme pořádat MR ČR S.A.C. Ke konci schůze už se pomalu začínal zaplňovat hlavní sál. Naštěstí se na poslední chvíli podařilo na vyhlášení domluvit velký sál s pódiem, protože do malého bychom se asi nevešli. Takže vše bylo nachystané a mohlo se začít vyhlašovat. 

Vyhlašování začalo minutou ticha za kamaráda a výborného sportovce a cyklistu Milana Pěgřimka, který nedávno tragicky zahynul. Čímž touto cestou posílám pozůstalým za náš oddíl upřímnou soustrast.

Poté už se mohlo přejít k radostnějším záležitostem, a to předávaní jednotlivých ocenění. Začalo se vyhlašováním Junior SPACu, kde si za Cyklokramo KIDS Suchdol nad Odrou zaslouženě přišli převzít ocenění:

Tomáš Melichar - 2. místo ml. žáci
Max Kramoliš - 1. místo st. žáci
Niki Nábělek - 3. místo st. žáci

Následovalo vyhlašování doplňkových soutěží, kdy se vyhlašoval pouze vítěz. Napřed byli oceněni nejlepší časovkáři a po té nejlepší vrchaři, kde jsme měli tři vítěze, a to Petra Blaťáka (kat. A), Josefa Martináka (kat. C) a Marcelu Pargačovou (kat. ŽB).

Následovalo vyhlášení nejlepších závodníků v jednotlivých věkových kategoriích, kde byl počet vyhlášených stanoven podle počtu závodníků přihlášených v jednotlivých kategoriích a podle toho, kolik jich jezdilo na závody. Zde si postupně zašli převzít pohár a ceny za Cyklokramo Suchdol nad Odrou:

Marcela Pargačová - 2. místo kat. ŽB
Vladislav Toman - 4. místo kat. F
Oldřich Míček - 2. místo kat. E
Stanislav Prokeš - 1. místo kat. D
Tomáš Dohnal - 5. místo kat. C
Jiří Graf - 4. místo kat. B
Jaroslav Glogar - 1. místo kat. A
Petr Blaťák - 2. místo kat. A

Tudíž Jarda a Standa si kromě pohárů a cen zaslouženě odnesli i mistrovské dresy za vítězství v kategorii.

Na závěr přišlo to, na co jsme všichni čekali a na co jsme celou sezónu tvrdě dřeli, a to vyhlášení teamů, kdy jsme jako team tuto soutěž poprvé v dlouholeté historii vyhráli. Jak řekl Radek Kramoliš "jsem rád, že jsem se toho dožil". V tomto bodě je potřeba vyjádřit speciální poděkování Radkovi, který cyklistiku v Suchdole n. O. drží už bezmála 60 let. Takže za oddíl - Radku děkujeme!!!

Vítězný team Cyklokramo Suchdol nad Odrou A, letošní sezónu závodil v tomto složení: Miroslav Adamčik (první půlka sezóny), Petr Blaťák, Tomáš Dohnal (kapitán), Jaroslav Glogar, Josef Martinák (druhá půlka sezóny), Oldřich Míček, Josef Mládenka, Marcela Pargačová, Stanislav Prokeš a Vladislav Toman. Nicméně na pódium pro pohár jsme si zašli jako správný team všichni včetně KIDS a dalších lidí z oddílu.

K vyhlašování teamů musím ale trochu vyjádřit zklamání z toho, že se ho kromě Toma Galušky nezúčastnili závodníci několikanásobného vítěze této soutěže z Force KCK Zlín, kteří letos obsadili 3. místo. Ale to nám naši radost nemohlo pokazit, aspoň zbylo více místa na pódiu pro naše členy. 

Po vyhlašování už nás čekalo jenom focení s pohárem, rozloučení s ostatními členy SPACu a cesta domů. Takže pohár konečně dorazil do Suchdolu n. O.!!!

Co se týče hodnocení teamů, tak to už jsem psal v předchozím článku, takže bych se nerad opakoval. Jenom zopakuji, že to byla úžasná sezóna, jak pro team, tak pro jednotlivce, za což bych chtěl všem závodníkům ještě jednou poděkovat a pogratulovat.

Pár střípků z vyhlašování:

- Cyklokramo se závěrečného vyhlašování zúčastnilo opět v hojném počtu, takže se to v sále pěkně žlutilo. Přijela nás podpořit i starostka městyse Suchdol nad Odrou, Ing. Lucie Boráková, za což ji děkujeme.

- Jirka Blaťák nám udělal opět krásné fotky včetně super videa (musím říct, že když jsem ho viděl, tak mi hlavou prolétla nejen celá sezóna, ale i ta několikaletá cesta, která k vítězství vedla), tady Jirkovi patří speciální poděkování nejen za vyhlášení, ale za celou sezónu, kdy dělá fotky nejen členům našeho oddílu, ale všem, kteří se závodů účastní - Jirko děkuji!

- Sálem samozřejmě znělo, že ostatní teamy budou pro příští sezónu posilovat, a jelikož se říká, že obhajoba je těžší než první vítězství, tak Cyklokramo nemůže zůstat pozadu. Od příští sezóny bude naše barvy hájit skvělý závodník a vítěz kategorie C - Petr Zatloukal - Petře vítej!

Příští sezóna bude náročná jak závodně, kdy budeme obhajovat vítězství, tak organizačně, protože budeme pořádat mistrovství republiky. Takže přípravy na sezónu už jsou v plném běhu. První společnou akcí bude tradičně výroční schůze v lednu.

Závěrem bych chtěl poděkovat nejen závodníkům, což už jsem udělal výše, ale všem, kteří se kolem našeho oddílu pohybují. Ať už členům vedení, lidem, co s námi jezdí na tréninky, všem, co pomáhají s organizací Memoriálu Aloise Dohnala, případně se jinak podílejí na chodu cyklistiky v Suchdole n. O. A v neposlední řadě to jsou naši sponzoři: Prosolar s.r.o., BCC s.r.o., Emonix s.r.o., Městys Suchdol n. O., Cykloservis Radomír Kramoliš

Děkuji. Tomáš Dohnal