Vyhlášení SPAC 2023 pohár pro vítěze zůstává v Suchdole!!!

15.11.2023

12.11.2023 se uskutečnilo závěrečné slavnostní vyhlášení sezóny SPAC 2023 v Kopřivnici. Již tradičně před tímto vyhlášením od 13:30 proběhla schůze kapitánů a pořadatelů závodů. Za náš oddíl jsem se schůze zúčastnil spolu s Radkem Melicharem. V průběhu schůze jsme zhodnotili uplynulou sezónu, vyhodnotili novinky, které byly zavedeny a probrali nové návrhy na fungování SPACu pro následující rok. K žádným zásadním úpravám by nemělo dojít, snad jen jedna podstatnější otázka visí ve vzduchu a to, jestli nesjednotit věkově kat. E a F podle ostatních lig S.A.C., ale to se ještě bude řešit. Důležitým bodem bylo zároveň sestavení závodního kalendáře, který by neměl zaznamenat zásadní změny oproti letošnímu ročníku, a navíc to vypadá, že se vrátí do kalendáře dva závody, které se v minulosti pořádaly. Nicméně zásadním otazníkem zůstalo, kde bude v příštím roce mistrák, protože o pořádání tohoto závodu údajně moc zájem není, což osobně nechápu. Letos ho uspořádal náš oddíl, tudíž příští rok by jej měla pořádat nějaká jiná liga!

Po schůzi již začalo v 15:30 samotné vyhlašování sezóny. Sál byl zcela zaplněn až se zdálo, že by mohl být klidně větší. Nutno dodat, že spoustu míst zabrali členové našeho oddílu a jejich rodinní příslušníci.

Jako první byl vyhlášen Junior SPAC, kde za Cyklokramo KIDS Suchdol nad Odrou si zašli pro pohár všichni naši žáci:

Vojta Kubínek – 2. místo ml. žáci
Tom Melichar – 3. místo ml. žáci
Max Kramoliš – 3. místo st. žáci
Niki Nábělek – 4. místo st. žáci

Poté následovaly již kategorie dospělých, kde si za Cyklokramo Suchdol nad Odrou "A" i "B" postupně na pódium zašli pro pohár:

Marcela Pargáčová – 2. místo kat. ŽB
Andrea Kučerová – 2. místo kat. ŽA
Vladislav Toman – 4. místo kat. F
Pavel Dubný – 6. místo kat. F
Olda Míček – 1. místo kat. E
Josef Mládenka – 4. místo kat. E
Stanislav Prokeš – 3. místo kat. D
Petr Zátloukal – 1. místo kat. C
Josef Martinák – 2. místo kat. C
Tomáš Dohnal – 6. místo kat. C
Jiří Sokolář – 1. místo kat. B
Jaroslav Glogar – 2. místo kat. B
Petr Blaťák – 3. místo kat. A

Ještě si na pódium podle původního zveřejněného počtu vyhlašovaných v jednotlivých kategoriích měli pro pohárek zajít Miroslav Adamčík 7. místo kat. F, Jiří Pekarčík 9. místo kat. F a Jiří Graf 7. místo kat. C, ale vloudila se nějaká chybička při objednávce pohárů, takže kluci nakonec na pódium nešli, ale vedení SPACu slíbilo nápravu a poháry jim doručí.

Dále následovalo vyhlášení doplňkových soutěží, kde se vyhlašoval pouze vítěz, zde si pro cenu za náš oddíl zašli za první místo v časovkářské soutěži Jiří Sokolář kat. B a Petr Zatloukal kat. C. Další soutěž, která se vyhlašovala, byla soutěž vrchařská a zde si jako vítězové soutěže zašli pro cenu od nás Jiří Sokolář kat. B, Josef Martinák kat. C, Oldřich Míček kat. E a Andrea Kučerová kat. ŽA.

Ještě před vyhlášením teamů byl vyhlášen celkový vítěz SPACu v jednotlivcích a tím se stal také člen našeho oddílu Oldřich Míček, který zároveň jako jediný objel všechny závody.

Jako již tradičně na závěr vyhlašování se dostalo na hlavní soutěž, a to soutěž teamů, kde Cyklokramo Suchdol nad Odrou "A" letos zdárně obhájilo loňské vítězství, a tak jsme si opět po roce mohli zajít na pódium pro velký pohár. Team v letošním roce závodil ve složení: 

kapitán Tomáš Dohnal, závodníci Petr Blaťák, Jiří Sokolář, Jaroslav Glogar, Petr Zatloukal, Josef Martinák, Stanislav Prokeš, Oldřich Míček, Vladislav Toman a Marcela Pargáčová.

Po oficiálním vyhlašování, až se sál trochu vyprázdnil, jsme si udělali fotky s pohárem už jako celé Cyklokramo Suchdol nad Odrou, které - jako po celý rok - zajistil Jirka Blaťák včetně následného videa. Díky. A tím pádem se pro nás letošní veleúspěšná sezóna uzavřela.

Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat všem našim závodníkům za předváděné výkony v průběhu celé sezóny a samozřejmě také našim sponzorům za podporu a to: Prosolar s.r.o. BCC s.r.o., Emonix s.r.o., Sýkora sportswear s.r.o., Městys Suchdol nad Odrou a Cykloservis Radomír Kramoliš.

Tomáš Dohnal