Vít Šrámek


Ročník:
1994


Oblíbené závody:
Beskyd Tour (120 km), O cenu Krnova, Do vrchu Pusteven, Oderská Mlýnice (už jen z pohledu diváka) 


Největší sportovní úspěchy:

2012 - Oderská mlýnice - 1. místo v kat.
2022 - Slavkovské Radary - 2. místo v kat.
2022 - Beskyd Tour, 120 km - 3. místo v kat.


Sportovní kariéra:

Cyklistice se věnuji od ranného mládí, aktivně pak od 15 let, kdy jsem si při projížďce trasy Oderské mlýnice den po závodu zlomil pažní kost a jen shodou okolností narazil na dalšího cyklistu, který mi pomohl s cestou do nemocnice. Následovaly dvě složité operace a tři měsíce hojení. Díky tomu jsem dostal doma nařízeno najít si klub, kde budu moci jezdit "pod dohledem" . Rodiče oslovili pana Konečného z 2K Odry, ten se mě ujal a následně za rok předal do rukou hranické TJ SIGMA . Zde jsem absolvoval "cyklistickou maturitu" pod vedením Jardy Bartoše a Oldy Pivody. V klubu jsem působil až do první sezony v U23. Následovala životní etapa hledání se, studium na VŠ a návrat ke kolu. Následně jsem strávil tři sezony 2017-2020 pod vedením O. Koblihy, který mi vštěpil základy správného tréninku. Bohužel jsem v tu dobu začal svůj profesní život a kolo šlo opět stranou.

Vrátil jsem se v době 1. vlny COVID. Tehdy již jako otec a manžel, s vizí začít opět aktivní život a vyvážit sedavou práci. Původní plán se zvrtl, absolvoval jsem poprvé Beskyd Tour, koupil nové kolo, poté wattmetr, několik knih s tématikou tréninku a "byl zpět po krk v kolotoči".

Cyklistika se pro mne stala životním stylem, vnímám ji jako každodenní součást včetně stravy, spánku, regenerace. Shodil jsem 10 kg a stal se postavou vrchařem. V tomto pojetí jsem se našel a těším se na další výzvy. Chci být vzorem pro své dva syny, ukázat jim cestu životem.


Další zájmy: